Advert

AOK Hessen'den Türk kadınlara sağlıklı yemek kursu

AOK Hessen ve Türk Alman Sağlık Vakfı'nın ortak projelerinden DAVET 2- kapsamında düzenlenen Türk bayanlara yönelik sağlıklı beslenme için yemek kursu büyük ilgi gördü. Beslenme uzmanı Sabine Schweikart'ın başkanlığında 11 Dietzenbach'lı bayan 12 hafta boyunca lezzetten ödün vermeden yağsız ve sağlıklı yemek yapımı konusunda kurs gördü.

AOK Hessen'den Türk kadınlara sağlıklı yemek kursu
Bu içerik 457 kez okundu.
Advert

 

SAĞLIKLI BESİNLER BASINA TANITILDI

Kursu başarı ile tamamlayan 11 Dietzenbach'lı bayanlar yaptıkları sağıklı yemekleri basına tanıttı. Dietzenbach DİTİB Derneği'nde düzenlenen programda birbirinden nefis ve sağlıklı besinler katılımcılara sunuldu. Büyük beğeni gören besinler hakkında kısa bir açıklama yapan beslenme uzmanı Sabine Schweikart sağlıklı yaşamada beslenmenin önemine değindi. İkram edilen yemeklerde  yağın az olması ve ekmek tüketiminin olmaması dikkat çekti. 


CAN BOĞAZDAN GELİR’
AOK Hessen Koordinatörü Necait Suözer yaptığı konuşmada Avrupa'da yaşayan Türk nüfusunu sağlıklı beslenme kosunuda daha duyarlı olmaya çağırdı. ' Can boğazdan gelir' sözünün önemine değinen Suözer AOK Hessen olarak toplumun sağlıklı beslenmesi için bu tür kurslara ağırlık vereceklerini ve toplumun herkesimine yayılmasını amaçladıklarını söyledi. Sağlıklı beslenme ile sağlıklı bir vucuda sahip olunacağını ve bunun da sağlık giderlerini önemli ölçüde azaltacağına dikkat çekerek bu konuda anne babalara büyük görevler düşdüğünü belirtti. Suözer bu toplantının Dietzenbach DİTİB Derneği'nde  düzenlenmesinde büyük katkısı olan . Aykan Aydin de teşekkür ettiklerini söyledi. 

Toplantıya AOK Hessen'den Necati Suözer, Türk Alman Sağlık Vakfı'ndan Wiebke Knobloch, beslenme uzmanı bayan Schweikart ve kurs programına katılan 11 Türk bayan katıldı. Toplantı sonunda Necati Suözer basın mensuplarına sağlıklı yaşam konusunda gösterdikleri ilgi için teşekkür etti. 

AOK Hessen etnik pazarlama müdürü Necati Suözer

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İsveç'in resmi Twitter hesabı Türk öğrenciye emanet
İsveç'in resmi Twitter hesabı Türk öğrenciye emanet
Silahsızlanma Konferansının dönem başkanı Türkiye oldu
Silahsızlanma Konferansının dönem başkanı Türkiye oldu