Advert

Frankfurt Hauptwache’de Demokrasi Platformu Kuruldu

Frankfurt şehir merkezinde açılan Demokrasi Platformu, Almanya’da yaşayan Türklere, 24 Haziran’da Türkiye’de yapılacak seçimlerde nasıl oy kullanmaları gerektiğini konusunda bilgilendiriyor. Platform ayrıca oy kullanma şeklinden çok vatandaşlardan oy kullanmak için 7 Haziranda sandığa gitmelerini istiyor.

Frankfurt Hauptwache’de Demokrasi Platformu Kuruldu
Bu içerik 1163 kez okundu.
Advert

 

 

Demokrasi Platformu’ndan yapılan açıklamada, ‘Türkiye Cumhuriyeti yurttaşları olarak seçimlerdeki tavrımızı belirlemek amacıyla bir dayanışma ve eylem birliği oluşturduk. İnsan Hakları Bildirgesi uyarınca din, dil, irk, renk ve cinsiyet ayrımı gözetmeksizin insana değer veren, hukukun üstünlüğünden, yargı bağımsızlığından, laik, sosyal, hukuk devletinden yana olan, Parlamenter Sistemden yana olan, kuvvetler ayrılığından ödün vermeyen, özgürlüklerin sinir konulmadan yaşama geçirildiği çağdaş bir ülke istiyoruz. Bunu için, sevgi hoşgörü, birlik ve bütünlük anlayışını öne çıkaran, Cumhuriyetin kuruluş felsefesine sahip çıkan yurttaşlarımızın tümünü bu platforma güç vermeye ve oylarıyla ülkenin aydınlık geleceğini birlikte yaratmaya çağırıyoruz. Ülkeyi aydınlık geleceğe ve çağdaş uygarlık düzeyinde sizin oylarınız taşıyacak.’ denildi.

Vatandaşlardan, Cumhurbaşkanı ve Milletvekili için seçim sandıklarını gitmelerinin istendiği açıklamada, Almanya’daki konsolosluklarda 7 Hazirandan itibaren oy verilebileceğine yer verildi.

Necdet kARAŞAHİN

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AK Parti, Alman siyasi partileriyle yakın temas hazırlığında
AK Parti, Alman siyasi partileriyle yakın temas hazırlığında
Negatif düşüncenin azaltılmasıyla
Negatif düşüncenin azaltılmasıyla "alzaymır" riski düşürülebiliyor