Advert
‘Evet Bonus Gereği Yerine Getirilmiştir‘ İbaresine Dikkat!...
Necati Suözer

‘Evet Bonus Gereği Yerine Getirilmiştir‘ İbaresine Dikkat!...

Bu içerik 706 kez okundu.
Advert

 

Federal Almanya genelinde ‘Diş Doktoru Bonus Defteri‘nin muayenehanelerde sunulması ile ilgili olarak teslimatlarda zorluklar yaşanmaktadır.

Federal düzeyde diş doktorlarının  Bonusheft/bonus defteri rezerveleri olmadığı için yeni hastalara bonus defteri verilemiyor. 

Daha önce, diş doktorundan almış olduğunuz koruyucu sağlık hizmetlerinin tasdiki için Doktor Bonus Defterine imza ve mühür  vurmakla bu iş hallolmuş oluyordu.  Ve bu sayedede diş yaptırma işlevinde bonus defterindeki kayıtlara bakılarak daha fazla ödenek alabiliyorsunuz.

Şayet, AOK Hessen diş doktoruna gidip düzenli olarak koruyucu sağlık hizmeti aldıysanız, bu bonus sürelerini tıbbi gereklilik ve maliyet planında / Heil-, und Kostenplan belirtebilir ve de bu sayede bonus defterini bize göstermek zorunda kalmazsınız.

Teslimattan kaynaklanan süreçte bu uygulamadan hariç diş doktorları da bonus defterinin yerine geçeçek yedek bir belge de vermektedirler. En kötü şartlarda illa ki bonus defteri istiyorsanız, şu an itibari ile yeni teslimata kadar Diş Doktorları Odalar Biriliği de / Kassenzahnärztliche Vereinigung Hessen Internet: www.kzvh.de diş doktorlarına yardımcı olacaklardır.

AOK Hessen bünyesinde üye olanlar için sıkıntı bir durum yok. Diş doktoru ya yedek bir belge düzenleyecek ya da tıbbi gereklilik ve maliyet planında ‘Evet Bonus Gereği Yerine Getirilmiştir‘ ibaresini o evrak üzerinde işleyecek. Bu uygulama sonrasında, bonus defterini göstermek zorunluluğu ortadan kalkmış olacaktır.

Bu sıkıntılı durumun 2 veya 3 ay gibi bir zaman dilimini kapsayacağı belirtilmektedir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dünya Gaziantep'in Matfağını Tanımak İçin Gaziantep'e Geliyor
Dünya Gaziantep'in Matfağını Tanımak İçin Gaziantep'e Geliyor
"Trump'ın ek gümrük tarifeleri Çin'in büyümesini yavaşlatabilir"