Ökkeş Toy
Ökkeş Toy
Giriş Tarihi : 31-12-2017 17:51

Yeni bir yıl, Yeni bir yaşam

 

Yeni bir yaşamın, yenilenmenin ve ilerlemenin adımı olduğunda anlamlı olur. İyiden, güzelden, doğrudan, barıştan, özgürlükten, eşitlikten, demokrasiden yani kısacası insanlıktan, insana ait olan güzelliklerden, üretilen değerlerden yana olursa bu ilerleme ve yenilenme anlama anlam katar, umuda umut yükler. Bu insanı da güzelleştirir, yaşamı da. Yaşamı bu çabayla, ciddiyetle, bu sorumlulukla, bu güzellikle yaşarsan yaşam yaşanacak olur. Yoksa anın, günün, yılın ne anlamı olur?

Daha insanca yaşanacak bir dünya, daha güzel ve onurluca yaşanılır bir dünya için mücadele etmeli insan. Her anı, günü, yılı bu erdemli amaç için yaşamalı, değerlendirmeli. Yaşama umutla bakmalı, umutla yaşamalı. İyimser olmalı insan, kötümserliğe, karamsarlığa düşmemeli. Umutsuzluğa kapılmamalı hiçbir zaman.

Her insan bir umut limanına sahip olmalı ve bu limandan gemileri daha insanca yaşam için kaldırmasını, o gemide olmasını başarmalıdır. Her şeye inat umut limanında gemisini terk etmemelidir. Bu konuda inat ve ısrar önemlidir. İnsan yanımızda inat, insanca yaşam kavgamızda ısrardır. İnsan umutlarıyla güzeldir, insan özlemleriyle güzeldir. İnsan sevinçleriyle güzeldir. İnsan insanlığıyla umuttur.

2017 yılında umut limanımızdan kalkan gemi, 2018 yılına varmak üzere. Demir atmasına günler kaldı. Yeni bir yıl, yeni umutları, özlemleri, hasretlikleri, sevgileri, nice duygu ve düşüncelerimizi yüklenecek bu gemi. Bu gemiye biz daha güzel,daha mutlu, daha umutlu, daha insanca ve kardeşçe bir yaşam için ayrılıklardan damıtılmış özlemlerimizi, asi umutlarımızı, acılardan damıtılmış sevinçlerimizi yükleyeceğiz. “her şey sizin için insan kardeşlerim” diyor bir şiirinde. Evet, bu gemide her şey sizin için. 2018 yılının ilk gününde bu gemi umut limanından kalkacak. Yaşam denizinin yeni dalgalarına yelken açacak. Bilin ki, umutlarımız kazanacak, bilin ki biz kazanacağız, insanlık kazanacak.

Yine bir yıl geride kalıyor yaşadıklarımızla. Yine bir yıl geride kalıyor yaptıklarımız yapamadıklarımızla, başardıklarımız başaramadıklarımızla. Kimi zaman üşüdü bir yanımız, kimi zaman acıdı. Kimi zaman burkuldu yüreğimiz, kimi zaman sevgiyle, sevinçle doldu. Gün oldu güldük ağız dolusu. Umutlar büyüttük avuçlarımızda kimi zaman. Özlemler dokuduk nakış nakış. İşte geldik bugüne. Yıl 2018 diyor, takvimin yaprakları düşecek bir bir. Yaşam hanemizi dolduracak an an, gün gün, ay ay. Bizi bekleyen, insanı ve insanlığı bekleyen çok şey var yeni yılda da. 2018 kapımızı çalacak, biz nasıl açmalıyız 2018 yılının kapısını? Bütün mesele bu. Yeni bir yıl, yeni bir yaşam bizi bekliyor. Bir yeni başlangıç yapalım, yaşamın her anını, yaşamın her alanında yaşam alanlarımızı koruyup savunalım. İnançla, umutla, özlemle savunarak yaşayalım.

Umutlu olduğumuzda mutlu kılarız yaşamı. Umutlu oldukça mutlu kılarız yılları. Bu nedenle diyorum ki, umutlu olun, mutlu kılın yılları. Umutlu yolculuklar hepinize, mutlu ve umutlu yıllar.

 

 

 

NELER SÖYLENDİ?
@
ufotiin 1 ay önce
d3d3LmF2cnVwYW9sYXkuY29t itwagi-a.anchor.com [URL=http://mewkid.net/buy-phicalis/#itwagi-u]itwagi-u.anchor.com[/URL] http://mewkid.net/buy-phicalis/#itwagi-t http://mewkid.net/buy-phicalis/#itwagi-t http://mewkid.net/buy-phicalis/#itwagi-t http://mewkid.net/buy-phicalis/#itwagi-t http://mewkid.net/buy-phicalis/#itwagi-t http://mewkid.net/buy-phicalis/#itwagi-t http://mewkid.net/buy-phicalis/#itwagi-t http://mewkid.net/buy-phicalis/#itwagi-t eyareubo
eyorosi 1 ay önce
d3d3LmF2cnVwYW9sYXkuY29t epuozeha-a.anchor.com [URL=http://mewkid.net/buy-phicalis/#epuozeha-u]epuozeha-u.anchor.com[/URL] http://mewkid.net/buy-phicalis/#epuozeha-t http://mewkid.net/buy-phicalis/#epuozeha-t http://mewkid.net/buy-phicalis/#epuozeha-t http://mewkid.net/buy-phicalis/#epuozeha-t http://mewkid.net/buy-phicalis/#epuozeha-t http://mewkid.net/buy-phicalis/#epuozeha-t http://mewkid.net/buy-phicalis/#epuozeha-t http://mewkid.net/buy-phicalis/#epuozeha-t uqeknaq
obeninu 1 ay önce
d3d3LmF2cnVwYW9sYXkuY29t avocosob-a.anchor.com [URL=http://mewkid.net/buy-phicalis/#avocosob-u]avocosob-u.anchor.com[/URL] http://mewkid.net/buy-phicalis/#avocosob-t http://mewkid.net/buy-phicalis/#avocosob-t http://mewkid.net/buy-phicalis/#avocosob-t http://mewkid.net/buy-phicalis/#avocosob-t http://mewkid.net/buy-phicalis/#avocosob-t http://mewkid.net/buy-phicalis/#avocosob-t http://mewkid.net/buy-phicalis/#avocosob-t http://mewkid.net/buy-phicalis/#avocosob-t ifalumi
DeannaWar 3 ay önce
Hi guys! Rather visit my free adult site! - http://traff3.xvideass.top
Want to see more?
traff3.xvideass.top
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
 •   Takım P O
 • 1 Sivasspor 37 17
 • 2 İstanbul Başakşehir 36 18
 • 3 Fenerbahçe 34 18
 • 4 Alanyaspor 32 18
 • 5 Trabzonspor 32 17
 • 6 Beşiktaş 30 17
 • 7 Galatasaray 27 17
 • 8 Yeni Malatyaspor 24 18
 • 9 Gaziantep FK 24 18
 • 10 Göztepe 23 17
 • 11 Denizlispor 22 17
 • 12 Çaykur Rizespor 20 17
 • 13 Gençlerbirliği 18 17
 • 14 Konyaspor 18 18
 • 15 Kasımpaşa 15 17
 • 16 Antalyaspor 14 17
 • 17 MKE Ankaragücü 12 18
 • 18 Kayserispor 10 18
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Frankfurt Başkonsolosluğunun
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Avrupa Olay Gazetesi 87.Sayı
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA