Advert
Mutlu Yıllar
Sıtkı Palabıyık

Mutlu Yıllar

Bu içerik 271 kez okundu.
Advert

 

Yeni yılınızı en samimi duygularla kutluyor, yeni yılın ülkemize, milletimize, tüm insanlığa, barış, huzur ve refah getirmesini diliyorum.

Dost ve kardeş, Türk - Alman halkları olarak birlikte yeni yılı karşılamış bulunuyoruz. Barış içinde bir arada yaşamak ülküsüyle işbirliğimizi daha ileri noktalara götürme hedefine ulaşmak üzere beraber çalışarak geçireceğimiz yeni bir yıla daha girdik.

Dostluğun, barışın, kardeşliğin egemen olduğu daha yaşanabilir bir dünya için paylaşımlarda bulunmak,  bağların güçlenmesi ve toplumların yakınlaşması için önem arz etmektedir.

Geride bırakacağımız yıl, yaptıklarımızın ya da yapmak isteyip de yapamadıklarımızın değerlendirmesi, yeni yılda yeni hedeflerin belirlenmesi açısından gereklidir.

Ülkemizin kalkınma yolunda güçlü adımlarla başlattığı ilerleyişine devam etmesi, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği muasır medeniyetler seviyesine hedefine yürüyüşünü birlik ve beraberlik içerisinde sürdürmesi en büyük temennimizdir.

Dünyamızda, savaşların durması, çatışmaların sona ermesi, acı ve gözyaşının dinmesi, insanlığın esenliğe kavuşması en büyük temennimizdir. Afetlerle, felaketlerle, çatışmalarla ve sosyal yıkımlarla sarsıldığı 2017 yılına veda ederken, 2018 yılında tüm bu olumsuzlukları da geride bırakmayı, yeni yılın Türk-Alman toplumları arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi için yoğun çabaların gösterildiği bir yıl olacağını umuyorum.

Alman halkına ve Almanya’nın bir parçası olmuş Türklere başarı ve sağlık dolu bir 2018 yılını ve birlikte daha iyi bir yaşamı kalpten diliyorum.

Bu duygu ve inançla, büyük beklentilerle, taze umutlarla girdiğimiz yeni yılın, bir kez daha ülkemize ve bütün insanlığa hayırlar getirmesini diler, Alman halkının Noel Bayramını tüm içten duygularımla kutlarım.

Saygılarımla

Sıtkı PALABIYIK

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sinüzit tedavisi için deniz suyu
Sinüzit tedavisi için deniz suyu
NATO'da tehditlere karşı hızlı cevap hazırlığı
NATO'da tehditlere karşı hızlı cevap hazırlığı