Advert
YİNE BİR SEVGİLİLER GÜNÜ
Harika Ufuk

YİNE BİR SEVGİLİLER GÜNÜ

Bu içerik 338 kez okundu.
Advert

 

           Daha önce özel günlerle alakalı yazım çeşitli dergilerde ve gazetelerde yayınlamıştı. Bu konudaki fikirlerimde hiçbir değişiklik yok. Özel günlerde insanlara özel sevgi göstermek bana tuhaf geliyor. Sevgi her zaman özeldir. Sevginin günü olmaz. Anneler gününde annenize, babalar gününde babanıza, sevgililer gününde sevgilinize hediye alarak sevgi ispatlama yarışındasınız.

        Sevgi günlük değildir, her yıl devam etmek üzere 365 gün altı saat sürer. Bir ömür boyu sevmektir önemli olan… Her sevgililer gününde yanımızdaki kişi değişiyorsa ne anlamı var 14 Şubat’ın… Sevginizi aldığınız hediyenin pahalılığı ile ispatlamaya çalışırsanız, gösterişe kaçarsanız, el aleme hava atmak amacı taşırsanız bana göre hissettiğiniz aşk değersizleşir. Sevdiğinizi kırmadan, incitmeden geçireceğiniz bir ömür, bir saatlik yemek- mum ışığı- kemancı üçgeninden bin kez daha değerlidir.

        Sevgi, insanın yaşamının her anına sinmeli…  Sevgi maneviyattır, maddiyat boyutuna taşınarak asla ucuzlaştırılmamalıdır. İnsanların aldıkları hediyelerle birbirleriyle yarıştırılmamaları, hediye peşinde yarış atı gibi koşturulmamaları gerekir. Hediye; kişinin sevdiğine gönünden kopanı sunmasıdır ki zaten seven insan sevdiğinin nasıl mutlu olacağının farkındadır. Öyle insanlar vardır ki bir gülüşünüz için ömürlerini feda etmeye hazırdırlar. Öyle insanlar vardır ki bir yıllık maaşınıza kıyıp onlara elmas yüzük alsanız beğenmezler hep daha çoğunu isterler. Bazılarına da kat alsanız “Neden yat almadın?” diye sitem ederler. Bu tür hediye siparişleri ile karşınızdaki kişinin alım gücünün çok üstündeki istekler sevgiyi gölgeler.

         Yunus Emre’nin dediği gibi: “Sevelim, sevilelim, dünya kimseye kalmaz!”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DİTİB’de „Ortak Akıl“ buluşması
DİTİB’de „Ortak Akıl“ buluşması
Belçika Başbakanı Michel'den istifa kararı
Belçika Başbakanı Michel'den istifa kararı