GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-09-2018 12:10   Güncelleme : 14-09-2018 12:32

Öz Kayseri Mond-Star GMBH Madalyaya Doymuyor

Avrupa’da gıda sektöründe en güvenilir ve aranılan bir marka haline gelen Öz Kayseri Pastırma Mond-Star Gmbh ‚nin ürünleri Alman Tarım Birliği DLG (Deutsche Landwirtschafts-Gesellschaft), tarafından 3.kez „Uzun Süreli Ürün Kalitesi“ ödülüne layik görülürken, ürünlerimizden ayrica,

Öz Kayseri Mond-Star GMBH Madalyaya Doymuyor

 

Öz Kayseri Dilim Pastırma’ya  5. Kez altın madalya,

Öz Kayseri Dana Kavurma ´ya 2. Kez altın madalya,

Öz Kayseri Block Pastırma ýa Altın madalya,

Öz Kayseri Kuzu Pastırma ýa da gümüş madalya, verilmistir.

Alman Tarım Birliği, DLG (Deutsche Landwirtschafts-Gesellschaft) Almanya’da birçok gıda şirketinin, ürünlerini, iç ve dış görünüş, kıvam, aroma, tat, paketleme, etiketleme, analitik ve hijyenik parametreler,ürüne özgü duyusal analizler,, ürünün tüketim süresi, üründe kullanılan hayvan türlerinin ,tanımlanarak içeriğinin özel testleri ve daha birçok uluslararası kalite standartlarına göre incelemektedir.

Avrupa’nın kalite ve lezzetinden ödün vermeyen en prestijli Türk firmalarından,Öz Kayseri Mond-Star Pastırma GmbH Almanya’nın Wiesbaden kentinde 20 yıldır faaliyet göstermektedir. Kurucusu ve sahibi Sayın Hilmi Selçuk‘tur; Dana pastırma, ile başladığı üretim hayatında ürünlerini kuzu pastırma, dana kavurma, çorbalık işkembe, ve çorbalık dil ile zenginleştirmiştir Hilmi Selçuk yönetim kadrosuna kızı Serhan Ertürk ve oğlu Orhan Selçuk’u da alarak Türk tadlarını Avrupa ile buluşturma yolunda  devam etmektedirler. Öz Kayseri ürünleri helal sertifikalı,yüzde 100 dana etinden en üst düzeydeki hijyenik ortamlarda üretilmekte ve ürüne özel soğutma ve saklama koşulları altındaki nakliye sistemleri ile tüketicinin sofrasına kadar ulaşımı sağlanmaktadır.

Öz Kayseri Mond-Star GmbH Sirketinin Sahibi Sayın Hilmi Selçuk’un Basın Açıklaması;

„Alman kuruluşları tarafından şirketimizin veya ürünlerimizin incelenmesinden büyük onur ve keyif duyuyorum. Yapılan incelemelerin ardından çeşitli ödüller layık görülmek ve tüketicinin memnuniyetini duymak bizler için hem onur verici, hem de motive edici olmaktadir. Yaklaşık 20 senedir gıda sektöründe hizmet veriyoruz ve onlarca kişiye de istihdam sağlıyoruz. Almanya’da Türk Gıda sektöründe geleneksel ve invasyonel düşünce tarzlarını birleştirerek değişik bir dönem başlattığımıza inanıyoruz. Bu inançla bir dünya markası olma yolunda çalışacağız.

Perihan Barutcu - Wiesbaden