EĞİTİM
Giriş Tarihi : 29-01-2019 21:29   Güncelleme : 29-01-2019 21:29

EN BÜYÜK SERMAYEMİZ EĞİTİM

Frankfurt Başkonsolosu Burak Karartı, ‘En büyük sermayemiz eğitim eğitim’ dedi.

EN BÜYÜK SERMAYEMİZ EĞİTİM

 

Frankfurt University of Applied Sciences’te bu yıl 3. düzenlenen ‘Meslek ve Eğitim Fuar’ının açılışında konuşan Frankfurt Başkonsolosu Burak Karartı, ‘Eğitimin en büyük sermaye olduğuna’ dikkat çekti.

Meslek ve Eğitim fuarına, Frankfurt Emniyet Müdürlüğü Interagasyon Dairesi, Türk ve Alman kurumlarının yanı sıra sivil toplum kuruluşları, öğrenci dernekleri, bankalar, bilim, sigorta, emlak İnoğlu inşaat Firması, THY Frankfurt, cezaevleri destek sundular.

4 saat süren Eğitim ve Meslek fuarına katılan öğrenciler, atölyelerde de başvuru tekniklerini öğrenme ve bilgi almada yardımcı olan eğitmenler detaylı bilgiler verdiler.

Türk-Alman Eğitim Platformu Yöneticisi, öğretmen Yadel Oktay Coşkun, ‘Eğitim ve Meslek fuarına katılan kurum ve şirketlerin her yıl artış gösterdiğini’ dile getirdi.

Frankfurt Başkonsolosu Karartı, 3 saat kaldığı fuarda Türk ve Alman stantlarını gezerek yetkililerle tek tek bilgi alış verişinde bulundu.

‘Üniversite Salonu’nda yaptığı konuşmada, ‘Eğitim ve Meslek fuarı çok önemli. Eğitim, toplumun bugünü ve geleceğini belirleyen unsurların başında geldiğini belirten Başkonsolos Burak Karartı, ‘Gençler, istekleri ve yetenekleri doğrultusunda iyi bir eğitim alarak içinde yaşadıkları toplumda sorumluluk sahibi, özgüvenli ve başarılı bireyler olarak yetişmeli. Ailelerimizin de çocuklarımızı ve genlerimizi en güçlü şekilde desteklemeleri gerektiğinin altını çiziyorum’ dedi.

Frankfurt Başkonsolosluğu Eğitim Ataşesi Dr. Bora Başaran, ‘İnsanların birbirini dışlamalarının, antisemitizminin, İslam ve yabancı düşmanlığının kimseye bir şey kazandırmadığı, Türk toplumunun, Türkçe’nin notları etkileyen ders olarak müfredata alınmasını beklediğine’ dikkat çekti.

Dr. Başaran, ‘Türkiye ve Almanya arasındaki ikili ilişkileri iyileştirmek durumundayız’ dedi.

University of Applied Sciences Frankfurt Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Achim Morkkrammer, ‘Eğitimli insanlar bile, birbirini bu yönde algılıyor, Ben hoşgörülüyüm diyenler, olması gerekeni karşısındakinden bekliyor. Birbirimizden öğrenmeye hazır olmalıyız’ dedi.

Morkkrammer, ‘Meslek ve Eğitim fuarına gösterilen ilgiden memnun kaldığını’ dile getirdi.

Necdet Karaşahin