KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 27-04-2019 18:07   Güncelleme : 27-04-2019 18:07

‘Bir Baba Hamlet’ Ayakta Alkışlandı

Şevket Çoruh ve Murat Akkoyunlu´nun rol aldıkları ‘Bir Baba Hamlet’ adlı oyun ayakta alkışlandı.

‘Bir Baba Hamlet’ Ayakta Alkışlandı

 

Frrankfurt yakınlarında yer alan Dietzenbach Kasabası Capitol Tiyatro Salonu’nda oynanan iki perdelik oyuna tiyatro sevenler büyük ilgi gösterdiler.

Dietzenbach kasabasında yaşayanları yıllardan beri Türk Tiyatrosu’nun değerli oyuncuları ile buluşturduğunu dile getiren Yeşim Zorbaz Bilgin, ‘Türkiye’mizin değerli tiyatrocularını kasabamıza getirmekten çok mutlu oluyorum. Türkiye’de kapalı gişe oynanan ‘Bir Baba Hamlet’ oyununu ve oyunu sahneleyen değerli oyuncularımızı burada sanatsever dostlarımızla buluşturmak için yoğun bir emek verdik’ dedi.

Sevket Coruh ve Murat Akkoyunlu başrollerini paylaştıkları ‘Bir Baba Hamlet’ adlı İki perdelik oyun, dünya edebiyatının en önemli eserlerinden biri sayılan Hamlet´in seyirci karşısında düştüğü gülünç durumlara sahne oluyor.

Alman yazar Sebastian Seidel´in kaleme aldığı oyunun çevirisini üstlenen Yücel Erten iki perdelik oyunda Hamlet ´teki 12 karakteri birden canlandırıyor.

Oyun Boyunca Kahkaha Tufanı Dinmedi

Bir Baba Hamlet´te Şevket Çoruh, okumuş ve sahnede bir an evvel onu oynamak isteyen hevesli oyuncuya, Murat Akkoyunlu ise aklı fikri müzikalde olan Hamlet ile herhangi bir metni ayırt edemeyecek bir karaktere hayat veriyor.

Özellikle Murat Akkoyunlu´nun oyunun yazılı metnine uymayıp kendi yorumlarını kattığı sahneler seyirciyi kırdı geçirdi. Bir Baba Hamlet´te yer alan on iki karakterin canlandırıldığı Bir Baba Hamlet´te Murat Akkoyunlu, özellikle Gertrude ve Ophelia´nın sahnelerinde ezber bozan bir performans sahneledi.

Necdet-Hamdiye KARAŞAHİN / DIETZENBACH