GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-05-2019 23:30   Güncelleme : 07-05-2019 23:30

‘ATIYAB Bahara Merhaba Etkinliği’ Yoğun İlgi Gördü

Frankfurt yakınlarında yer alan Rodgau kasabası Wolfschucht Restoranında düzenlenen ‘ATIYAB Bahara Merhaba Etkinliği’ yoğun ilgi gördü.

‘ATIYAB Bahara Merhaba Etkinliği’ Yoğun İlgi Gördü

 

Etkinliğe, Türkiye Cumhuriyeti Frankfurt Başkonsolosu Burak Karartı, Yeşiller Milletvekili Taylan Burcu, SPD Milletvekili Turgut Yüksel ve Sivil Toplum Örgütlerinin Başkanları, Temsilcileri ve basın mensupları katıldılar.

Açılış konuşmasını yapan AYITAB Başkan Yardımcısı Elif Burcu Karakoç, konukları selamlayarak, keyifli bir akşamda buluşmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti. Karakoç, ‘Bir arada müzikli bir güzel günlere merhaba diyoruz’ diye konuştu.

ATIYAB Başkanı Ertan Köse de misafirleri selamlayarak, ‘Bahar uyanışın, hareketin, canlılığın, tazelenmenin, yenilenmenin zamanıdır. Farklı renklerin, görüşlerin fikirlerin bir araya gelinmesiyle ortak çalışmalarda, birlikte büyüyeceğimize, değişeceğimize olan sonsuz inancımla siz dostlarıma başarılar diliyorum’ dedi.

Frankfurt Başkonsolosu Burak Karartı da, ‘Rhein-Main bölgesinde Türk kökenli işverenlerin her gün arttığını görmekten son derece mutluyuz. Bu işadamlarımızı yapmış oldukları işlerden dolayı huzurunuzda tebrik ederek kutlamak istiyorum. Türk kökenli işverenlerin Almanya çapında örgütlenmesini sağlayarak, güçlü bir işbirliği ortamı oluşturmak ve dünya çapında başarılara imza atmak vizyonuyla hareket eden ATIYAB’ın değerli yöneticilerini ve üyelerini kutluyorum. Kendileri yürüttükleri lobi faaliyetleri ile iş dünyasının öncüsü ve sözcüsü olmak misyonuyla hareket ediyorlar’ dedi.

Yapmış olduğu gösteri ile geceye renk katan tiyatrocu Dilek Çelikdemir’in Bahara Merhaba ‘Doğanın Dili’ adlı oyunu izleyicilerden büyük alkış aldı.

Oyunun konusu hakkında kısa bilgiler veren Çelikdemir, ’Sanatsal çalışmam İnsanoğlunun varoluşunun dayanağı olan dört element hava, toprak, su ve ateşten yola çıkarak kucağındaki güzellikleri ve bereketi, sayısız güzellikleri dört bir yana serpiştiren, dağıtan doğa ananın üzüntüsünü anlatıyor’ dedi. Oyun konuklardan büyük alkış aldı.

Necdet-Hamdiye KARAŞAHIN / RODGAU