GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-05-2019 23:38   Güncelleme : 07-05-2019 23:38

FREİSİNG MERKEZ CAMİ 40 YAŞINDA

(İslamische Gemeinde e.v) Freising Merkez Cami’si ibadete açılışının 40. Yılı, Lindenkeller Hallede eski yöneticileri, cami üyeleri, Türk ve Alman Dostlarının katılımı ile kutlandı.

FREİSİNG MERKEZ CAMİ 40 YAŞINDA

 

Davete, T.C Münih Başkonsolosu Mehmet Günay, Dünya Kur'an-ı Kerim okuma birincisi İmam Celal Kalosi, İGMG Güney Bavyera Başkanı M.Tayyip Sayan, Milletvekili Erich Irlstorfer, İlahiyatçı İslam Eğitimi Başkanı Dr. Burhan Kesici, Freising Wirtschafts schule Rita Wörmann,  Freising Belediye Başkan Vekili Dr, Guido Hoyer, Freising Vali Vekili Barbara Prügl, Merkez Camii Başkanı Ömer Korkmaz, İlahi Sanatçısı Cihad Kökten ve çok sayıda vatandaş katıldılar.

Bilal Ünal tarafından verilen Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başlayan programın ilk bölümünde camiye emek vermiş olan eski yöneticilerin video görüntüleri tanıtıldı.  Camii Başkanı Ömer Korkmaz'ın yaptığı selamlama konuşmasının ardından program çeşitli etkinliklerle devam etti.

Freising Merkez Cami’nin ibadete açılışının 40. Yılı etkinliği dolayısıyla düzenlenen programa katılan Alman ve Türk yetkililerin yapmış oldukları dostluk, hoşgörü yüklü konuşmalar salonda bulunan vatandaşlar tarafından sık sık alkışlarla bölündü.

Türklerin ve Almanların uzun yıllara dayanan dostluklarının her alanda her geçen gün daha da iyiye gittiğinin vurgulandığı 40. yıl etkinlikte T.C Münih Başkonsolosu Mehmet Günay tarafından eski yöneticilere günün anısına plaket verildi.

Program hep birlikte edilen duaların ardından sona erdi. 

 

Turan Kaya-Freising