GÜNCEL
Giriş Tarihi : 25-05-2019 11:15   Güncelleme : 25-05-2019 11:28

Yukatel iftarına geniş katılım

Cep telefonu tedarikçisi Yusuf Karataş Türkiye Süper Ligi’ne yükselen memleketinin takımı Denizlispor ile 5 yıllığına 5 Milyon Euro’ya reklam sözleşmesi imzaladı. Offenbach’ta geniş kapsamlı iftar daveti veren Türk işadamı Yusuf Karataş “2024’e kadar Yukatel Denizlispor olarak sahalarda yer alacak.” dedi.

Yukatel iftarına geniş katılım

 

ALMANYA’DA Offenbach kenti merkezli cep telefonu tedarikçisi Yukatel şirketi geniş kapsamlı iftar daveti verdi. Offenbach’taki merkez binası avlusunda verilen iftarda konukları şirketin müdürü Esra Türnük ile kapıda karşılayan Yukatel Şirketi sahibi Yusuf Karataş, 1995 yılında kurduğu Yukatel’in uluslararası odaklı ve yenilikçi bir şirket olduğunu belirtti.

Merkezi Offenbach’ta

Offenbach kentindeki bin metrekareyi aşkın büyüklüğe sahip Yukatel ofis kompleksinde tüm ünlü üreticilerin cep telefonlarının uluslararası dağıtımını yapılıp, lojistik ve depolamanın yanı sıra onarım merkezi de bulunuyor. Alman iletişim teknoloji sektöründe bir marka olan ve milyonları aşan cirolara ulaşmış durumdaki Yukatel Şirketi ayrıca ‘Routecontrol’ markası ile GPS tabanlı araç takip sistemi ile M2M adında telekomünikasyon alanında da hizmet vermekte.

Memleketi Denizlispor’a destek

Ofis binasına devasa büyüklükte Denizlispor bayrağı asan Yukatel Firması sahibi Yusuf Karataş, “Almanya 1.Lig’de oynayan Eintracht Frankfurt ve Fortuna Düsseldorf ile yürüyen sponsorluklarımız var. Denizlispor Başkanımızın da dediği gibi ‘O sene, bu sene’. Bu sene biz de varız. Denizlispor’u Yukatel Denizlispor yaparak Avrupalı yapmaya niyetlendik ve biz Denizlispor’u Avrupalı olarak görüyoruz. Beş yıllık yaptığımız anlaşma gereği her yıl 1 milyon Euro peşin ödeme şartı ile isim hakkı, göğüs sponsorluğu, canlı yayınlarda arka fon, şort önü, otobüs üzeri yazısı, forma kolunda bir tane Yukatel logosu olacak “diyerek Türkiye Süperligi’ne yükselen Denizlispor’u “Süper Lig’e hoş geldiniz” diyerek tebrik etti.

Ezan öncesi Kuran-Kerim okundu , yemek duası yapıldı.

Offenbach Ditib Camii Din Görevlisi Hakkı Aydın Kuran-ı Kerim’den bölümler aktarıp iftar duası ederek ezan okudu, oruçlar açıldı. Hep birlikte kılınan akşam namazı sonrası Maydonoz Çorbası, Şakşuka, Haydari, Mücver ve dolma aperatifli iftar yemeği saç kavurmanın yanında bulgur pilavı ve patlıcan suflesi sunuldu. Tatlı olarakta hurma ve irmik tatlısı ikram edildi . Frankfurt Başkonsolosluğu Eğitim Ataşesi Dr. Bora Başaran , Ticaret Ataşesi Tansu Günendi, Din Hizmetleri Ataşesi Sıddık Yıldırım, Türk Sivil Toplum Örgütleri Başkan ve Yöneticileri, dernek başkanlarının arasında olduğu 300’e yakın kişinin katıldığı yemek hoş sohbet ortamında sona erdi. Katılımcılara giderlerken Yukatel Denizlispor ambalajlı lokum paketi ikram edildi.

İsa DEVEÇEKEN/ OFFENBACH