GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-06-2019 00:58   Güncelleme : 11-06-2019 01:13

Kadınlar Kolundan Yașlı Bakım Evine Ziyaret

Frankfurt Türk Kültür Merkezi Kadınlar Kolundan Yașlı Bakım Evine Ziyaret

Kadınlar Kolundan Yașlı Bakım Evine Ziyaret

 

T.C. Frankfurt Bașkonsolosu Burak Karartı´nın eși ve Frankfurt Türk Kültür Merkezi Kadınlar Kolu bașkanı Hikmet Karartı kadınlar kolunun diğer üyeleri ile birlikte Victor-Gollancz-Yașlı Bakım Evi´nde bakım hizmeti gören Müslüman yașlıları ziyaret ederek, Ramazan bayramlarını  kutladı.

Frankfurter Verband göçmenler sorumlusu Dr. Hüseyin Kurt ile Victor-Gollancz-Haus sosyal meșguliyet görevlisi Hatice Kılıç´ın hazır bulundukları ziyarette Hikmet Karartı Müslüman yașlılar ile tek tek ilgilenerek, ihtiyaçları olup olmadığını sordu, onlara hediyeler verdi.. Ziyaretten son derece memnun olan yașlılar, Victor-Gollancz-Haus yașlı bakımevinde dini ve kültürel ihtiyaçlarını dikkate alan yașlı bakım hizmetlerinden memnun olduklarını ve hertürlü hizmet ve ihtiyaçlarının karșılandığını dile getirdiler.

Verilen bakım hizmetleri ile ilgili bilgi alan Frankfurt Türk Kültür Merkezi Kadınlar Kolu bașkanı Hikmet Karartı, Frankfurt Türk Kültür Merkezi Kadınlar Kolu´nun  Victor-Gollancz-Haus bakım evinde Müslüman yașlılara yönelik verilmekte olan bakım hizmetlerini desteklediklerini ve bundan sonrada yașlıları ziyaret ederek bu hizmetlere ilgi ve desteklerini göstermek istediklerini ifade ederek, bu hizmetlere katkısı olan herkese teșekkür etti.

Ziyaret ile ilgili bir değerlendirme yapan Frankfurter Verband Göçmenler Sorumlusu Dr. Hüseyin Kurt ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, 2004 yılından bu yana Victor-Gollancz-Haus Bakim Evi´nde Müslüman yașlılara verilmekte olan bakım hizmetlerinin tanıtılması ve yaygınlașması icin bu gibi ziyaretlerin önemli olduğunu vurgulayarak, Müslüman yașlılara yönelik yașlı bakım hizmetine olan ilgi ve talebin artarak devam ettiğini söyledi.