KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 26-06-2019 10:37   Güncelleme : 26-06-2019 10:47

Genco Erkal ‘Merhaba’ Dedi…

Tek kişilik oyunlar konusunda ustaların ustası kabul edilen Genco Erkal , ‘Merhaba’ adlı oyun ile Offencabh’lılara merhaba dedi.

Genco Erkal ‘Merhaba’ Dedi…

 

Dünyanın çeşitli kentlerinde sahnelediği tek kişilik müzikal oyun Merhaba ile Offenbach Capitol Tiyatro Salonu’nda sahne alan usta oyuncu salonu dolduran sanatseverleri bir kez daha kendine hayran bıraktı.

‘Çuval Dergisi Kültür Sanat Etkinleri’ kapsamında Offenbach’a konuk olan Erkal, yazıp yönettiği oyunu tek başına sahneye taşıdı.

Genco Erkal‘ın ilk kez geçen Eylül ayında New York‘ta sergilediği oyun, ‘Benim Yazarlarım’ dediği Nazım Hikmet, Aziz Nesin, Can Yücel, Bertholt Brecht ve William Shakespeare‘in yapıtlarından oluşuyor.

Müzikli gösteri olan Merhaba ’da, Fazıl Say, Yiğit Özatalay, Arif Erkin, Selim Atakan ve Kurt Weil‘ın besteleri piyano ve saksafon eşliğinde seslendirildi.

Kuruluşunun 50‘nci yılını kutlayan Dostlar Tiyatrosu‘nun yeni oyununun sahne tasarımını Cihan Aşar, giysi tasarımı Özlem Kaya, ışık tasarımı Hakan Özipek ve müzik yönetimi de Yiğit Özatalay üstlendi.

Oyun sonrası sevenleriyle bol, bol fotoğraf çektiren Genco Erkal, ‘Buraları çok sevdim, davet edin her ay oyunumu tazeleyelim’ dedi.

 

Necdet-Hamdiye KARAŞAHİN - OFFENBACH