KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 17-10-2019 15:31   Güncelleme : 17-10-2019 15:35

19.Türk Film Festivali İçin Geri Sayım Başladı

Frankfurt 19. Türk Film Festivali için geri sayım başladı.

19.Türk Film Festivali İçin Geri Sayım Başladı

 

Bu yıl 19.cusu düzenlenen festivalin açılışı öncesi düzenlenen basın toplantısına Türk ve Alman basın mensuplarının yer aldığı geniş bir kitle katıldı.

Daha önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da birbirinden güzel ve iddialı filmlerle izleyicilerine perdelerini açan 19. Türk Filim Festivali binlerce sinemaseveri bir araya toplayacak.

Düzenlenen basın toplantısında bir açıklama yapan Festival Basın Sözcüsü Özlem Dursun, ‘Bu yıl 19.cu kez perdesini açacak olan Frankfurt Türk Film Festivali’nde gösterilecek birbirinden güzel Türk filmlerini hafta boyunca kıymetli festival izleyicileri ile buluşturacak olmanın mutluluğunu yaşayacağız’ dedi.

Türk Film Festivali Başkanı Hüseyin Sıtkı, ‘Türk Film Festivali, nitelikli eserleri yurt dışındaki sinemaseverlerle buluşturma amacını taşıyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Frankfurt Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile düzenlenen festivalin himayelerini bu iki değerli kurum yapıyor.

Frankfurt Belediye Başkanı Peter Feldmann, Frankfurt Başkonsolosu Burak Karartı, Hessen Eyaleti Başbakanı Volker Bouffier, Hessen Eyalet Bilim ve Sanat Bakanı Angela Dorn’un destekleri bizler için gurur verici. Geleneksel hale gelen festivalimize her yıl desteklerini esirgemeyen sponsorlarımıza da emekleri için çok teşekkür ediyoruz.

27 Kasım’da düzenleyeceğimiz Frankfurt Alte Oper açılış kokteylinde Türkiye’nin en eski Rock Grubu Moğollar sahne alacak.

28 Kasım’da Cinestar Metropolis açılış akşamında başrolünde ünlü aktör Kadir İnanır’ın yer aldığı ‘Kapı’ adlı film gösterilecek. Frankfurt çevresinde çeşitli sinemalarda Türk filmleri gösterilirken Almanca alt yazı ile daha geniş kitlelerin de Türk Sineması ile buluşması sağlanacak. Preunges hapishanesinde her yıl olduğu gibi bu yıl da film gösterimi gerçekleştirilecek’ dedi. 

Necdet KARAŞAHİN - FRANKFURT