GÜNCEL
Giriş Tarihi : 30-10-2019 19:19

DTGB kahvaltıda buluşturdu.   

Rhein Main Bölgesi Türk Alman İşverenler Birliği (DTGB)  merkezlerinin bulunduğu Almanya’nın Rüsselsheim kentinde bir kahvaltılı tanışma ve bağlantı kurma etkinliği düzenledi. Etkinlikte katılımcılar iş dünyası ile ilgili çeşitli konularda ilin ehli uzmanlar tarafından bilgilendirdiler.

DTGB kahvaltıda buluşturdu.   

                   

ALMANYA Rhein Main Bölgesi Türk Alman İşverenler Birliği (DTGB)  merkezlerinin bulunduğu Almanya’nın Rüsselsheim kentinde bir kahvaltılı tanışma ve bağlantı kurma etkinliği düzenledi. Etkinlikte katılımcılara iş dünyası ile ilgili çeşitli konularda ilin ehli uzmanlar tarafından bilgiler verildi. Dünyaca ünlü Opel Otomobilleri Merkezi Rüsselsheim kentinin güzide otellerinden Select’te düzenlenen programda selamlama konuşmasını yapan DTGB Başkanı Turgut Sezgin, Rhein Main Bölgesi’nde yaşayan Türk ve Alman işadamları arasındaki iletişime ve yardımlaşmaya büyük önem verdiklerini söyledi.       

Ticaret Ataşesi Günendi’den teşekkür

Sunuculuğunu Avukat Muhammed Altunkaya’nın yaptığı gecede Rhein Main Bölgesi Türk Alman İşverenler Birliği (DTGB)üyeleri ve basın mensuplarının hazır bulunduğu kahvaltılı tanışma programında söz alan Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Ataşesi Tansu Günendi, DTGB’ye duyarlı çalışmaları nedeniyle teşekkür etti. Yaklaşık üç yıl önce Frankfurt’ta göreve başladığını hatırlatan Ataşe Günendi, “İlk göreve geldiğim günlerde de DTGB’nin düzenlediği bir programa iştirak etmiştim. Bu tür çalışmalar önemli bir eksikliği gideriyorDTGB’nin başta kendileri olmak üzere Türkiye ve Almanya ekonomisine katkıları çok büyük ” diye konuştu.                                   

Yoğun katılım.                                            

Dernek üyesi aynı zamanda Darmstadt Ticaret ve Sanayi Odası yönetim kurulu üyesi Mehmet Kocagöl ile etkinlikte hazır bulunan Darmstadt Ticaret ve Sanayi Odası Yöneticisi Joachim Wachzuch’da görevini tanıtıp bilgiler aktardığı etkinlikte DTGB Eski Başkanı ve İnoğlu Otomobilleri Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hakan İnoğlu, MÜSIAD Hessen Genel Sekreteri Rafet Turgut , AOK Hessen Etnik Pazarlama Genel Koordinatörü Necati Şuözer, KT Bank Frankfurt Şube Müdürü Mesut Çakır’da hazır bulundu. Toplantıya ayrıca Türkiye’den Sınırlı Sorumlu Samsun Atakum Esnaf Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatif Başkanı Metin Sinecek’in de katılması dikkat çekti.

Programın son bölümünde DTGB üyesi Türk ve Alman işadamlarından bazıları kendi firmalarını tanıtırken, başarıya ulaşmada dikkat edilecek konular hakkında da ipucu verdiler. Etkinlik verilen Türk yiyecek ve içecekleri ikramıyla sona erdi.

İsa DEVEÇEKEN/ RÜSSELSHEIM.