GÜNCEL
Giriş Tarihi : 31-10-2019 17:39   Güncelleme : 31-10-2019 17:56

Frankfurt Belediye Başkan Yardımcısı Uwe Becker Camii Ziyaret etti

Frankfurt Belediye Başkan Yardımcısı Uwe Becker ve Belediye Personelinden Camii Ziyareti

Frankfurt Belediye Başkan Yardımcısı Uwe Becker Camii Ziyaret etti

 

Frankfurt Belediye Başkan Yardımcısı ve Dini cemaatlerden sorumlu Belediye Encümeni Uwe Becker Frankfurt Belediyesi üst düzey çalışanları ile Semavi Dinler İbadethanelerini ziyaret programı çercevesinde Hamidiye Camii´ni ziyaret ettiler.

Konuklar Frankfurt Türk Cami Dernekleri Çalışma Birliği Koordinatörü Dr. Hüseyin Kurt, Hamidiye Camii Başkanı Rahmi Şeker ve Din Görevlisi Recep Olgun tarafından ağırlandı. Dernek Başkanı R. Şeker  Hamidiye Camii Derneği hakkında ve çalışmaları hakkinda kısa bilgi verdi. Dr. H. Kurt İslam dini, inanç ve ibadet esasları ve ibadet mekanı hakkında kısa bilgi verdi.

Verilen bu bilgilerden sonra söz alan Frankfurt Belediye Başkan Yardımcısı Uwe Becker, çok sayıda din, millet ve kültürlere mensup insanların barış ve huzur içerisinde yaşadığı Frankfurt kentinde Frankfurt halkına hizmet eden Frankfurt Belediyesi idarecilerininde hizmet ettikleri insanların din, kültür ve ibadethanelerini tanımalarına katkıda bulunmaları amacıyla bir program hazırlandığını söyledi.  U. Becker program çerçevesinde  Semavi dinlerin ibadet mekanları olan  Cami, Kilise ve  Sinagok ziyaret edildiğini söyleyerek Müslümanların ibadet mekanı olarak Hamidiye Camii ziyaret etme imkan ve firsatı veren Camiler Birliği ve Hamidiye Camii temsilcilerine teşekkür etti. Uwe Becker bu tarz, mevcut ön yargıları ortadan kaldırma amaçlı Frankfurt´ta mukim cemaat ve dini mekanları ziyaret programlarının daha kapsamlı şekilde önümüzdeki senede devam edeceğini söyledi.

Ziyaret programı yapılan bilgilendirme ve konuşmalardan sonra Hamidiye Camii Kadınlar Kolu sorumlusu Nejla Gönen ve kadın cemaat tarafından hazırlanan Türk mutfağı örneklerinden oluşan açık büfe, Türk  cayı ve meşrubat ikramı eşliğinde, soru cevap şeklindeki sohbetle devam etti. Katılımcılar ziyaretten ve misafirperverlikten  duydukları memnuniyeti dile getirerek, Türk mutfağından örnekler sunan Hamidiye Camii Kadınlar Koluna teşekkür ettiler.