GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-11-2019 00:06   Güncelleme : 05-11-2019 00:12

Cumhuriyetin 96. Yaşı Frankfurt’ta Coşkuyla Kutlandı

Frankfurt Türk Halk Müziği Korosu Cumhuriyet Bayramı Konserinde Büyüledi

Cumhuriyetin 96. Yaşı Frankfurt’ta Coşkuyla Kutlandı

 

Frankfurt Başkonsolosluğu Türk Kültür Merkezi’ne bağlı Türk Halk Müziği Korosu tarafından Alman Konservatuarı’nda verilen Cumhuriyet Bayramı konseri yoğun ilgi gördü.

Konsere, Frankfurt Başkonsolosu Burak Karartı, Eğitim Ataşesi Dr. Bora Başaran, CDU Hessen Eyaleti Milletvekili İsmail Tipi, Türk Müziği Gönül Dostları Kültür Derneği Başkanı Selma Ateş ve çok sayıda seçkin davetli katıldılar.

Frankfurt Kültür ve Eğitim Derneği (KUBI) Cumhuriyetimizin 96. yılı kutlamaları çerçevesinde, "Cumhuriyet Bayramı Konseri" gerçekleştirdiler.

Koro Şefi Gültekin Demirtaş, ’60 kişilik koro, iki bölümden oluşan Cumhuriyet konserinde, halk müziği sevenlerini Anadolu’nun her köşesinden seslendirdikleri türküleriyle büyüdüler.

Başkonsolos Burak Karartı, ‘Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk´ün kurduğu cumhuriyetimizin 96. yılını kutlamak için bir arada bulunmaktan büyük onur duyuyorum. Türk Halk Müziği koromuzun Atatürk´ün sevdiği türküleri seslendirdiği bu güzide gece dolayısıyla koro şefimizi ve koro üyelerini çalışmalarından ötürü kutluyorum’ dedi.

KUBI Başkanı Arif Arslaner de, ‘Toplumsal çözülmenin ve kutuplaşmanın artığı bu zor günlerde, birlik ve beraberlik duygusuyla sanatın ve müziğin birleştirici, onarıcı gücüne her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var. Bu müstesna gecede, cumhuriyetimizin 96. Yılını, bu mutlu günü coşkuyla, sevinçle, birlikte kutlamanın coşkusunu yaşıyoruz. Bizi, KUBI olarak sizler desteklerseniz bizlerde daha güçlü oluruz’ dedi. 

 Necdet-Hamdiye Karaşahin