SAĞLIK
Giriş Tarihi : 17-11-2019 16:42

Sağlık Hizmetlerinde Merak Ettikleriniz ve Yanıtları

Hessen AOK, etnik pazarlama müdürü Necati Suözer Sağlık Hizmetlerinde Merak Ettikleriniz ve Yanıtlıyor.

Sağlık Hizmetlerinde Merak Ettikleriniz ve Yanıtları

 

AOK Uzmanları sağlık hizmetlerinden yararlanmak isteyen üyeleri için merak edilen her türlü soruyu araştırıyor.

Orta ve küçük ölçekli işletmeleri ziyaret eden AOK Uzmanları, işverenler tarafından kendilerine yöneltilen problemleri ve bunların yanıtlarını üyelerine sunuyor.

Hizmet alımında uzun zaman bekleme durumu olması halinde üyelerine yardım ettiklerinin altını çizen yetkililer, ‘Uzman Doktor Randevusu, Alternatif Doktor ve İkinci Doktor Görüşü’ konularında merak edilen soruları yanıtladılar.

Uzman doktor arıyor, ama randevu için uzun uzadıya beklemek istemiyor musunuz? Randevu başvurularınızın tamamlanmasında size destek veriyoruz. Hangi doktorun alternatif olarak söz konusu olduğunu ve kısa zaman içinde hâlâ boş kapasitelerin olup olmadığını yerinize takip ederek sizlere bildiriyoruz.

Bu hizmetten 0800 01 11 511 numaralı telefonu ücretsiz arayarak yararlanabilirsiniz.

Uzman doktordan randevu alma işlemi ile ilgili olarak; Tabipler Birliği de, https://www.kvhessen.de/terminservicestelle/  Yasal Sağlık Sigorta Kurumu‘nda üye olanlara 4 haftalık zaman diliminde yardım etme imkanı da sunmaktadır.

Bu hizmet uygulamasını bütün eyaletlerin Tabipler Birlikleri yürütmektedirler.

Hizmet hakkındaki genel bilgileri aynı zamanda Federal Tabipler Birliği‘nin internet sayfası olan https://www.kbv.de/html/terminservicestellen.php adresinde Almanca olarak bulabilirsiniz: 

İkinci Doktor Görüşü Net Karar Almanızı Sağlayabilir

İkinci Doktor Görüşü;

Planlanan bir ameliyat gerçekten gerekli mi? Alternatifler var mı? İkinci bir doktor görüşü çoğu zaman bir karar konusunda netlik kazanmak için yardımcı olur.

Teşhis için ikinci bir uzman bulmanızda hızlı bir şekilde size yardım ederiz. Bu amaçla çeşitli uzmanlık alanlarından farklı kalifikasyonlara sahip doktorlar ile birlikte çalışıyoruz. Bu, tedavinizin şanslarını ve risklerini daha iyi tahmin etmenize yardımcı olur.

Daha fazla bilgiyi bulabileceğiniz adres: aok.de/hessen (anahtar sözcük: ikinci doktor görüşü / ärztliche Zweitmeinung)

AOK ile Görüşme randevusu alın:

aok.de/hessen/wunschtermin Buradan online olarak AOK danışmanınızla bir görüşme randevusu kararlaştırabilir, 54 şubemizden beklemeden hizmet alabilirsiniz.

AOK Sağlıklı Günler Diler…