KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 22-11-2019 01:22   Güncelleme : 22-11-2019 01:31

KUZEYİN OĞLU OFFENBACH’TA FIRTINA GİBİ ESTİ

Kuzeyin Oğlu Volkan Konak ve sevenleri İzmir Marşını birlikte ayakta seslendirdiler.

KUZEYİN OĞLU OFFENBACH’TA FIRTINA GİBİ ESTİ

 

 

Türkiye’den değerli sanatçılarını Frankfurt ve Offenbach kentine taşıyan Akkoç ailesi Türkiye’mizin değerli sanatçısı Volkan Konak’ı sevenleri ile buluşturdular.

Offenbach Stadthalle de Volkan Konak konserini tertipleyen Ömer, Sabri Akkoç ailesi, Offenbach Stadthalle Salonu’nu dolduran 2 bin 500 kişi ile 3 saat sahnede kalan sanatçı ile İzmir Marşını ayakta seslendirdiler.

Konak konserde kendiyle özdeşleşen şarkılarıyla sevenlerine duygu dolu anlar yaşattı. Karadeniz insanına has şakalarla sevenlerini kahkahaya boğan Volkan Konak, Almanya’nın Frankfurt kentinde yaşayan ablasının gönderdiği parayla konservatuarda okuduğunu, ‘Almancılara bir tek aşk konusunda kızıyorum. Sevdiğimiz kızları alıp götürüyorlardı’ diye konuştu.

Her şarkı arasında esprili konuşmasında, ‘Siyaset ve futboldan bahseden Konak, ‘Ayrıştırmaları bırakın, eskiden sağ sol vardı. Şimdi, Osmanlı, Atatürk üzerinden bu yapılmaya çalışılıyor. Ayıp, uygar insanlar böyle tartışmalara girmez. Burada, Anadolu´dan sağdan soldan, her yönden insan var. Hoşlandığınız da olacak, hoşlanmadığınız da. Hiç kimseye faul yapmadan, hiç kimsenin üzerine basmadan yaşamak gerek’ dedi.

Volkan Konak, sahnedeki slayt gösterisinde Aşık Veysel´den, Neşet Ertaş’a, Necip Fazıl’dan Deniz Gezmiş’e Mevlana´dan Yunus Emre’ye, sinema sanatçılarına kadar farklı değerlere de yer verdi.

Gurbetin dokusunu iyi bildiğini kaydeden Konak, ‘Benim aile fertlerim de Almanya’nın Frankfurt ve Berlin kentlerinde çalışıyor ve yaşıyorlar. İnsanlarımızın sevgisi güzel. Bizde onları yarı yolda bırakmadan devam ediyoruz. Üçüncü kuşak çok iyi geliyor, ben bundan çok umutluyum. Geçlerimizle de şefkat ve birikimimiz neyse onu paylaşıyoruz. Genç nesillerimize bayrağı teslim etmemiz lazım’ diye konuştu.

Sahneye çıkan Frankfurt doğumlu genç sanatçı Çağlar Alkaç da Ahmet Kaya şarkısıyla büyük beğeni kazandı.

Konser sonrası sevenleriyle bol, bol fotoğraf çektiren sanatçı, ‘Merak etmeyin Ömer abiniz organize etsin yine gelirim. Bu sayede Frankfurt’ta yaşayan yeğenlerimi de görürüm. Sizleri seviyorum’ dedi.

Necdet-Hamdiye KARAŞAHİN-OFFENBACH