GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-12-2019 00:59   Güncelleme : 05-12-2019 01:02

Erkekler Kulübü Geleneksel Aile Gecesine Yoğun İlgi

Frankfurt Erkekler Kulübü tarafından gerçekleştirilen Geleneksel Aile Gecesi’nin üçüncüsü bu yıl yoğun bir katılımla düzenlendi.

Erkekler Kulübü Geleneksel Aile Gecesine Yoğun İlgi

 

İlki 2016 yılında Türk Alman Kulübü´nde düzenlenen Erkekler Kulübü Geleneksel Aile Gecesi ´nin üçüncüsü Hausen Haziran Kültür Evi’nde gerçekleştirildi.

Erkekler Kulübü üyeleri ile ailelerinin yoğun ilgi gösterdikleri geceye Frankfurt’ta yaşayan Türklerden de katılım büyük oldu.

Gecede sahne alan Türkiye’den gelen Efes Gelişim Orkestrası Org Üstadı Uğur Filiz ile Gaziantepli Ünlü Sanatçı Faruk Lök seslendirdikleri şarkılarla konuklara neşeli anlar yaşattılar.

Erkekler Kulübü Başkanı Mehmet Göğüş, ‘Kulübümüz kuruluşunun 36. yılını geride bıraktı. Bugün Geleneksel Aile Gecemizin üçüncüsünü gerçekleştiriyoruz. Gecemize katılan arkadaşlarımız ve değerli aile üyeleri bizleri ayrıca sevindirdiler.

Bizler her Cuma akşamı erkekler olarak sohbet ederek hem sosyal dayanışma yaratıyoruz hem de bütün hafta boyunca yaşadıklarımızı ele alarak birbirimizden haberdar oluyoruz. Bu sayede birlik, beraberliğimiz ve dayanışma ruhumuz hep güçlü kalıyor. Yılda bir kez düzenlediğimiz Aile Gecemiz, bizden olduğu kadar ailelerimiz ve dostlarımızdan da büyük ilgi görüyor’ dedi.

Göğüş, ‘Gecemize ayrı bir renk katan Türkiye’den konuk olan arkadaşlarımız, ses sanatçıları Faruk Lök ve Uğur Filiz arkadaşlarımızı aramızda görmekten çok memnun olduk.

Geceye katılan Emekli Türkçe Öğretmeni Ahmet Ovalı yönetimindeki saz ekibi, Türkiye’nin değişik yörelerine ait sevilen eserlerden örnekler sundular. 40 yılımızı daha büyük bir yerde, daha geniş katılımla kutlamak istiyoruz. Türkiye’den Uğur Filiz arkadaşımız sonraki etkinliğimize İzmir’den TRT sanatçılarını getirecekleri sözünü verdi’ diye konuştu.

 

Necdet KARAŞAHİN/ FRANKFURT