KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 05-12-2019 01:03   Güncelleme : 05-12-2019 01:10

EREN POYRAZ GÖNÜLLERE TAHT KURDU

Gönül İnsanı Eren Poyraz Yeni Eserleri ile Müzik Severlerle Buluşuyor.

EREN POYRAZ GÖNÜLLERE TAHT KURDU

 

Türkü üstadı Eren Poyraz, eşsiz yorumu ile müzik severlerin gönlüne taht kurmaya devam ediyor.

Elâzığ’ın Kovancelar İlçesinde doğan Poyraz, müziğe olan tutkusunu ve sanat yolculuğunu Avrupa Olay Gazetesi okuyucuları ile paylaştı.

Yaşadıklarını anlatırken gözleri dolan sanatçı, yıllar geçse de hep aynı duyguları yaşadığını dile getirdi. Ben doğarken müzik sevgisi ile doğmuş, gönül insanı olmuşum’ diyen Eren Poyraz, ‘Daha küçük bir çocukken okula giderken ödevlerimi yapamadığım zamanlarda öğretmenim okul sonunda ceza olarak bana Anadolu Türküleri söyletirdi. Çok beğenirdi sesimi. Daha o zamanlar öğretmenim büyüyünce sen kaset yaparsın derdi. Öyle ki, Türkiye’de çok yerden sesimden dolayı birçok proje yapmak isteyen oldu ama maalesef Almanya’ya geliş planlarım nedeniyle böyle bir şey nasip olmadı’ diye konuştu.

Hayallerimi Geride Bıraktım Ama Müziği Asla

Almanya’nın Wiesbaden şehrine yerleşen ve buraya gelen tüm gurbetçiler gibi her işte çalışmış ve çalışmaktan da hiç bıkmamış olduğunu anlatan Eren Poyraz,  ‘1988 yılında Almanya’ya yaşamak için geldiğimde, hayallerimi ve geride bıraktığım ailemden kopmanın üzüntüsü içerisinde tahta bavulumu elime alarak birçok gurbetçinin yaptığı gibi doyduğum ülke Almanya’ya geldim.

Bu yaşam mücadelesi esnasında Eren Poyraz olarak müzikten hiç kopmadım. Dayanışma gecelerinde, Anadolu derneklerinde ve düğünlerde grubumla müzik hayatıma devam ettim. Çok değer verdiğim dinleyicilerimden gelen teveccüh ve müziğe daha fazla zaman ayırmam yönünde ısrarları üzerine bende bunun girişimlerde bulundum. Daha çok çalışarak yeni eserler hazırladık’ dedi.

Gönlümüzün tüm güzelliğini ve birikimimizi çalışmalarımıza yansıtarak yeni eserler çıkmaya başladıklarını söyleyen Eren Poyraz, ‘Güzel işler başardık. Yakında dopdolu insanların gönüllerini fethedecek yeni CD’miz çıkıyor. Yeni CD’mizde çok güzel eserler var, sevgi var, duygu var, özlem var, aşk var. Türkülerimizde dinleyicilerimizi anlatan her şey var. Tüm sevenlerime sevgilerimi selamlarımı yolluyorum. Avrupa Olaya Gazetesi aracıyla Eren Poyraz’ı takip etmeye devam etsinler’ diye konuştu.

Poyraz, ‘Bu arada, Grup Ezel ile Avrupa’da düğünlerde, derneklerde müzik keyfi yaşatmaya devam ediyoruz. Eren Poyraz ZORDUR Youtube kanalımızda klipimiz dönmeye başladı. Bizim mutlu olduğumuz kadar bizi sevenlerin mutlu olduğunu duyuyoruz. Bu da bize büyük bir güç veriyor’ dedi.

 

Müzik Adamlarından Eren Poyraz’a Büyük Övgü

Eren Poyraz’ı anlatan Bestekâr Mücahit Çelik, ‘Eren Poyraz gönüllere taht kurmuş başarılı bir sanatçı. Eren Poyraz çok değişik, apayrı, kimseye benzemeyen bir ses.  Beni uzun zamandır duygulandıran bir sesle karşılamamıştım ama onun sesi beni çok derinden etkiliyor. Elbette birçok sanatçı arkadaşlarımla çalışmalarım oldu, kendilerine çok besteler verdim. Küçük Emrah’a, Mahsun Kırmızıgül’e, Latif Doğan’a, Zekeriya Ünlü ’ye, Mehmet Öngül’e, Celal Yağcı’ya ve birçok sanatçılara Mesan üyesi olarak besteler vermiştim’ dedi.

‘Beste yapmayalı yaklaşık 20 yıl oldu. Yalnız 20 Yıl sonra Eren Poyrazı dinledikten sonra tekrar beste yapmak için kolları sıvadım’ diyen Mücahit Çelik, ‘Duygusal okuyor, birlikte çalışmaktan mutluluk duyuyorum ve birlikte çalışmaktan yorulmuyorum. Her zaman Eren Poyraz’ın yanındayım. Kendisine başarılar diliyorum, yolu açık olsun’ diye konuştu.

Ökkeş TOY / Wiesbaden