KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 20-01-2020 21:14   Güncelleme : 20-01-2020 21:19

Ökkeş Toy Frankfurt Gaziantep Derneğinde yeniden başkan seçildi

2005 yılında kurulan Frankfurt Gaziantep Derneği’nin iki yılda bir yapılan Olağan Genel Kurul Toplantısı’nın sekizincisi, 19 Ocak 2020 tarihinde Frankfurt’ta yapıldı. Toplantıya Frankfurt ve çevresinden gelen Dernek Yönetim Kurulu Üyeleri, Dernek üyeleri ve Gaziantep’e gönül vermiş misafirler de katıldı.

Ökkeş Toy Frankfurt Gaziantep Derneğinde yeniden başkan seçildi

 

Frankfurt Gaziantep Derneği Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri, geride kalan iki yılın dernek çalışmaları ve faaliyet raporu hakkında katılımcılara bilgi verdiler. Toplantıdaki misafir katılımcılardan Mustafa Çolak ve Metin Erkoç üyeler tarafından geçici Divan Başkanı ve Yardımcılığı’na seçildiler. Yapılan oylama sonucuna göre onbirinci dönemde dördüncükez Frankfurt Gaziantep Derneği Başkanlığı’na Ökkeş Toy seçildi. 2009 yılından beri Frankfurt Gaziantep Derneği (Gaziantep Gemeinde Frankfurt e.V) üyesi olan Toy, bir teşekkür konuşması yaptı. “Tekrar Başkan seçilmemdeki en önemli etkenin sosyal ve kültürel alanlardaki hizmetlerimin olduğuna inanıyorum. Özellikle 2018 - 2019 yılları arasında Frankfurt Gaziantep Derneği Başkanı olarak kültürel ve sosyal pek çok projenin hayata geçirilmesinde çok emeğim geçmiştir” bilgisini vererek sözlerine başladı. “Dayanışma inceliktir, bana verilen bu kutsal görevi iki yıl boyunca en iyi şekilde icra edeceğime inanıyorum” diyerek devam etti. Dernek olarak sosyal sorumluluğumuz gereği yardıma muhtaç kuruluşların her zaman yanında olmaya devam edeceğiz” diyerek sözlerini tamamladı.

Daha sonra yapılan oylama ile dernek üyeleri önümüzdeki iki yıl için görev yapacak olan yeni Frankfurt Gaziantep Yönetim Kurulu Üyeleri’ni seçtiler. Dernek Başkanı Ökkeş Toy Başkanlığında önümüzdeki günlerde toplanacak olan Yönetim Kurulu Üyeleri kendi aralarında görev taksimi yapacaklar.

Başkan : Ökkeş Toy

2.Başkan :Mehmet Çoşkuner

Yönetim Kurulu Üyeleri

Güzin Bakışoğlu, ,Ferid Turgut, Suat Sayar  Ziya Ceylan ,Ülkü Yiğitbaşı Erdal Gökçek, İrfan Kaya,Muhammed Toy, Mehmet Turgut, Mehmet Hanifi Berdan, Gülcan Çoşkuner ve Semra Kaya

Toplantıda yeni Yönetim Kurulu’nun her açıdan tam bir dayanışma içerisinde çalışacağı mesajları verildi. Başkan Ökkeş Toy “bundan sonra da durmak yok, kaldığımız yerden daha fazlasını yapma gayretini göstermeye devam edeceğiz” dedi. Katılan tüm üyelere teşekkür edildi. Bu günün anısına bir kaç kare fotoğraf çekildi ve Olağan Yönetim Kurulu Toplantısına son verildi.

Güzin Bakışoğlu / Frankfurt