KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 12-02-2020 01:07

Kim geldi Frankfurt ‘da

 Tiyatro Frankfurt Zeynep Yıldız’ın yazıp yönettiği, Ayla Algan’ın süpervizörlüğünü yaptığı “Kim geldi?” oyununu 22 Şubat Cumartesi günü Frankfurt’ta sahneleyecek.

Kim geldi Frankfurt ‘da


TIYATRO Frankfurt Türk Alman ortak yapımı olan Zeynep Yıldız’ın yazıp yönettiği, Ayla Algan’ın süpervizörlüğünü yaptığı “Kim geldi?” oyununu sahneleyecek. 110 dakikalık iki perdelik oyunda İstanbul’dan 3 oyuncu da rol almakta. Tv ekranlarından tanıdık Okan Patirer, Burcu Karakaya, Elçin Atamgüç ile Tiyatro Frankfurt tan Çiğdem Özkurt Spickermann ve Kamil Kellecioğlu`un rol aldığı ‘KİM GELDİ’ adlı komedi oyunu Almanca üst yazılı olarak Frankfurt Gallus Theater da 22 Şubat 2020 Cumartesi günü saat 20:00 de sahnelenecek.


Geleneklerine sıkı sıkıya bağlı bir anne ile ona gönülden bağlı olan oğlu Deniz ve Berlin’de uzun yıllar yaşamış Avrupa kültürüyle yetişmiş olan sevgilisi İpek düğün günlerinde kendilerini entrika cümbüşünün ortasında bulurlar. Annenin bilmemesi gereken gerçekleri kim yalanlayabilir nikaha kadar? Peki ya anne bu gerçekleri öğrenirse ne olur? Dokuz saat sonra kıyılması planlanan nikah kıyılır mı dersiniz? Kıyılır mı bu gençlere? Birbirini izleyen tesadüfler zinciri arasında cereyan eden enteresan bir aşk hikayesi. Dışarda bir suçlu yok, içerde de yok! Öyleyse suçlu kim? sorusuna yanıt aranacak

İsa DEVEÇEKEN/ FRANKFURT.