KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 12-02-2020 01:21   Güncelleme : 12-02-2020 01:37

Harem Kabare, Frankfurt’ta Sevenleriyle Buluştu

Harem Kabare, Almanya turnesinin son durağı olan Frankfurt Bornheim SaalBau Salonu’nda sevenleriyle buluştu.

Harem Kabare, Frankfurt’ta Sevenleriyle Buluştu

 

 

Ali Ekber Koç’un üstlendiği Frankfurt turnesi kapsamında düzenlenen geceye gençler yoğun ilgi gösterdiler. Harem Kabareyi 500´e yakın sanatsever izledi.

Okan Bayülgen´in yönettiği ve oynadığı iki perdelik oyun izleyenleri hem güldürdü hem de coşturdu. Türkiye’nin sevilen kişiliğe sahip olan Okan Bayülgen, ‘Almanya’da yaşayan 3 milyonu aşkın Türk’ün gerek ekonomi, gerek bilim gerekse sanat dalı olmak üzere daha birçok alanda başarılı olduklarını söyledi.

Bayülgen, ‘İyi ki varsınız, sizin buradaki varlığını ülkemiz için çok önemli. Siz burada biz Türkiye’de daha aydınlık günler için çalışmalıyız. Aldığımız bilgilere göre burada bir milyonu aşkın Suriyeli varmış. Biz de bu sayı 4 milyon be kardeşim. Biz ne yapalım’ demesi sevenlerini güldürdü.

Kabare oyun hakkında bilgi veren Bayülken, ‘Beşinci kez evlenmeye hazırlanan bir adamın eski eşlerinin bir araya gelerek onu etkilemeye çalışmalarını anlatan bu oyunda, canlı müzik eşliğinde farklı kadın hikâyeleri eğlenceli bir dille anlatıyoruz’ dedi.

Dans ve şarkılar eşliğinde muhteşem bir performans sergileyen oyuncular, Özge Borak, Ezgi Çelik, Beste Tok, Ödül Turan, Gizem Dinç seyirciler tarafından ayakta alkışlandılar.

Ünlü oyuncu Okan Bayülgen, oyun sonrası bayan sevenlerini sahneye çağırıp onlarla tek tek fotoğraf çektirdi. Hayranlarının yaklaşık 50 metrelik bir kuyruk oluşturduğunu gösteren Okan Bayülken, ‘İnsanlar benimle çektirdikleri resimleri sonra beğenmeyecekler. Ben kısa boylu adamım, boşuna çekiliyor. Neyse gelsinler çekilelim’ diye espri yaptı.

 

Necdet-Hamdiye KARAŞAHİN