DÜNYA
Giriş Tarihi : 11-05-2020 23:35   Güncelleme : 11-05-2020 23:38

İsviçre’de Türk STK’lardan İhtiyaç Sahiplerine Yardım

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nın (YTB) desteği ile dünyanın dört bir yanında Türk STK’lar Yeni Koronavirüs (Covid-19) pandemisinden dolayı mağdur olan vatandaşlara yardım eli uzatıyor. İsviçre’de de ihtiyaç sahiplerini unutmayan Türk STK'lar hijyen ve gıda ürünlerinden oluşan yardım kolileri dağıttı.

İsviçre’de Türk STK’lardan İhtiyaç Sahiplerine Yardım

 

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) başlattığı “Diaspora Covid-19 Destek ve İşbirliği Programı” ile yurt dışındaki Türk vatandaşlarının kurmuş oldukları STK’ları destekleyerek Yeni Koronavirüs (Covid-19) pandemisinden dolayı mağdur olan ihtiyaç sahiplerine dünyanın dört bir yanında yardım eli uzatıyor.

Proje kapsamında Türk vatandaşları ve dernekler tarafından üretilen maske, önlük ve hijyen malzemelerinin üretimleri desteklenerek ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması sağlanıyor. Ramazan ayının gelmesiyle birlikte ise salgından dolayı ihtiyaçlarını karşılayamayan yaşlılar ve ailelere de destek olunarak kumanya dağıtımı yapılıyor. Bunun yanında ise faaliyetlerin gerçekleştiği bölge hastaneleri ziyaret edilerek sağlık çalışanlarına moral amaçlı hediyeler takdim ediliyor.

UID İsviçre Başkanlığı da bu çerçevede ihtiyaç sahipleri için içerisinde gıda ve hijyen ürünlerinin olduğu yardım kolileri hazırlayarak dağıtmaya başladı.