DÜNYA
Giriş Tarihi : 30-05-2020 23:08   Güncelleme : 30-05-2020 23:08

Spor camiası George Floyd için tek yürek oldu

ABD'nin Minnesota eyaletindeki Minneapolis kentinde George Floyd isimli bir siyahinin polis tarafından gözaltına alınırken öldürülmesine spor camiasından gelen tepkiler her geçen gün artıyor.

Spor camiası George Floyd için tek yürek oldu

ABD'nin Minnesota eyaletindeki Minneapolis kentinde George Floyd isimli bir siyahinin polis tarafından gözaltına alınırken öldürülmesine spor camiasından gelen tepkiler her geçen gün artıyor.

Ulusal ve uluslararası spor camiasının önde gelen kulüp, yönetici ve sporcuları, ABD'de yaşanan ırkçılık olayını hafta boyunca sosyal medyadan attıkları mesajlarla kınamaya devam etti.

Sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki İngilizce hesabından yaşananlara tepki gösteren Beşiktaş Kulübü, "Irkçılık, cahiller için bir sığınaktır. Ayrıştırmayı ve yok etmeyi amaçlar. Özgürlüğün düşmanıdır. Mücadele edilmeli ve kökü kazınmalıdır." ifadelerini kullandı.

Beşiktaş JK English@BesiktasEnglish

Racism is a refuge for the ignorant. It seeks to divide and to destroy. It is the enemy of freedom, and deserves to be met head-on and stamped out.

View image on Twitter

14.4K

2:46 PM - May 27, 2020

Twitter Ads info and privacy

2,905 people are talking about this

Fenerbahçe Kulübü, paylaştığı Floyd'un fotoğrafının altına "Irkçılık bir ideoloji değil, psikolojik bir hastalıktır..." değerlendirmesinde bulunurken, Galatasaray ise "Irkçılık insanlık için en büyük tehdittir. Küçücük bir sebep için maksimum nefret. Irkçılığın ve ayrımcılığın her çeşidini kınıyoruz, kaybı anıyoruz." mesajını paylaştı.

Fenerbahçe English -                                         
                   
                  </div>
                  <div class= ETİKETLER: