EĞİTİM
Giriş Tarihi : 02-06-2020 23:50   Güncelleme : 02-06-2020 23:50

BAHÇE EDEBİYAT VE ŞİİRLE DOLDU TAŞTI

Hessen Edebiyatçıları Bahçede Buluştular

BAHÇE EDEBİYAT VE ŞİİRLE DOLDU TAŞTI

 

Hessen Edebiyatçıları Pazar günleri geleneksel olarak düzenledikleri buluşmalarına devam ediyorlar.

Dietzenbach kasabasında Hessen’de yaşayan Türk Edebiyatçılarını bir araya getirmek, bir çatı altında toplamak üzere kurulan ‘Hessen Edebiyatçıları’ 5 yıl önce gerçekleştirdikleri ilk buluşmanın ardından geleneksel hale getirme kararı aldıkları Pazar günleri toplantısının bu ay olan sonuncusunu Yönetmen Sefa Asilöz’ün bahçesinde gerçekleştirdiler.

Kurucu üyeliğini Gazeteci Seyfi Alp ile Yönetmen Sefa Asilöz’ün başını çektikleri ve 2015 yılında kurulan, Corona’dan dolayı uzun bir süreden bu yana bir araya gelemeyen dernek üyeleri düzenlenen buluşmada hasret giderdiler.

Türk Edebiyatçısı ve Tiyatrocusu Erden Alkan, KUBI Başkanı Arif Arslaner, KONAD Sosyal ve Siyaset Araştırmalar Kurumu Başkanı Sait Özcan gibi vazgeçilmez, sayılı siyasetçi ve gazetecilerin başta yer aldıkları, çok sayıda üyenin katılımları ile düzenlenen Hessen Edebiyatçıları Günleri buluşması bu sefer de yoğun geçti.

Sefa Asilöz´ün bahçesinde toplanan grup Corona günleri nedeniyle yaşanan olumsuzluklara dair küçük bir değerlendirmenin ardından Şair Hatice Şimşek’in okuduğu şiirlerle keyifli zamanlar geçirdiler.

Şair Hatice Şimşek, ‘Corona’nın insanlar üzerinde etkisi olduğunu, işini kaybeden birçok insanın kendine çeşitli uğraşılar aradığını, bazılarının da boş zamanlarını şiir yazarak değerlendirme olanağını bulduğunu’ söyledi.

Yönetmen Sefa Asilöz, ‘Avrupa´daki Türklerin edebiyat ve kültür alanında daha iyi noktaları gelmeleri, Türk Sanatçılarının ben de varım diyebilmeleri için onları bir çatı altında toplayarak güzel işlere imza atmak istiyoruz.

Pazar günü toplandığımız bahçede sazlı sözlü keyifli paylaşımlarımızda şiirlerimizi de okuyup, bahçe keyfiyle evlerimizden getirdiğimiz yemekleri ve vazgeçilmez mangal partimizi de yaparak bu güzel hafta sonunu kapatıyoruz’ dedi. 

 

NECDET-HAMDİYE KARAŞAHİN/ FRANKFURT