GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-06-2020 20:07   Güncelleme : 09-06-2020 20:10

Hem Bayramlaşma hem Türk İşdünyası muhabbeti

HEM Bayramlaşmak ve hemde Almanya’daki iş dünyasındaki gelişmeleri istişare etmek amacıyla T.C Frankfurt Başkonsolosu Burak Karartı Rüsselsheim’daki Türk işadamlarını ziyaret etti.

Hem Bayramlaşma hem Türk İşdünyası muhabbeti

Ticaret Ataşesi Tansu Günendi, Eğitim Ataşesi Dr.Bora Başaran, Din Hizmetleri Ataşesi Sıddık Yıldırım, Türk Alman İşverenler Birliği (DTGB) Başkanı Turgut Sezgin’in de katıldığı etkinlikte işadamı, Kocagöl Grubu CEO’su Mehmet Kocagöl’ü ziyaret eden Başkonsolos Karartı ve yanındakilerin sosyal mesafe kuralına uydukları görüldü. Berlin Merkezli Türk Alman Sanayi ve Ticaret Odası Yönetim Kurulu üyesi olan Mehmet Kocagöl ve İnoğlu Otomobil ve İnşaat Ticaret Şirketi ceosu Hakan İnoğlu, çalışmaları ve firmaları hakkında kısa bilgiler vererek tanıtım yaptılar. İnşaat sektöründe 5 firma. 1997 yılında sıva firması açarak başladığı iş hayatında inşaat sektöründe hizmet veren 5 firma sahibi olan Kocagöl Group Sahibi Aksaray’lı Mehmet Kocagöl, “Ramazanı uğurlamanın burukluğu, bir bayrama daha kavuşmanın sevincini yaşadık . Ramazan Bayramımız bu yıl daha önceki bayramlarımızdan Korona salgını nedeniyle biraz farklı oldu. Korona ile hayatımızda basit olarak gözüken şeylerin geçiçi olarak dahi yitirilince ne kadar önemli olduğunu hep birlikte yaşayarak öğrenme fırsatı bulduk.” dedi.

DTGB Başkanına ziyaret Rüsselsheim’da temizlik ve halı yıkama sektöründe faaliyet gösteren Rhein Main Facility Management – Diamant Clean firması sahibi ve aynı zamanda Türk Alman İşverenler Birliği DTGB Başkanı Turgut Sezgin’ide işyerinde ziyaret eden Başkonsolos Burak Karartı ve heyeti çalışma ve faaliyetleri hakkında bilgiler aldılar. Başkonsolos olarak destek veriyoruz Başkonsolosluk olarak her zaman iş insanlarına ve firmalara destek olduklarını ve bundan sonra da her zaman destek olmaya devam edeceklerini söyleyen Başkonsolos Burak Karartı,” Türk kökenli Alman firmaların ekonomiye daha çok katkı da bulunması, başarılı firmalar olması en büyük arzumuz. Biz başkonsolosluk olarak her zaman bu konuda destek vermeye hazırız. Almanya’daki Türk firmalarının Türkiye ile Almanya arasındaki ticaretin daha da gelişmesini sağlamasında rol alması gerekiyor” dedi.


İsa DEVEÇEKEN/ RÜSSELSHEIM