DÜNYA
Giriş Tarihi : 18-07-2020 17:02   Güncelleme : 18-07-2020 17:17

FRANKFURTTA 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİN ANISINA ÇAM AĞACI DİKİLDİ

Türkiye Cumhuriyeti Frankfurt Başkonsolosluğu’nda 15 Temmuz şehitleri anısına Başkonsolosluğun giriş kapısına cam ağacı dikildi.

FRANKFURTTA 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİN ANISINA ÇAM AĞACI DİKİLDİ

 

Konutun girişine çam ağacını kendi eliyle diken Başkonsolos Burak Karartı,  15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün 4. Yılı kapsamında ‘Şehitleri Anma Merasimi’ dolayısıyla bir basın toplantısı düzenledi.

Fetö (Fethullahçı Terör Örgütü) ile mücadele kapsamında yürütülen çalışmalara ve gelinen aşamaya ilişkin bilgiler veren Başkonsolos Karartı, ‘15 Temmuz Şehitlerimizi unutmayacağız. Millet olarak vatan millet aşkı ve bağımsızlığımız uğruna canlarını feda etmekten bir an olsun çekinmeyen aziz şehitlerimize minnettarız, ruhları şad olsun’ dedi.

BU AĞAÇ ŞEHİTLERİMİZİ UNUTMAYACAĞIMIZIN BİR SİMGESİ OLACAKTIR

Karartı, ‘15 Temmuz hain darbe girişiminde milletimizin vatan hainlerine can siper hane karşı koymaları sayesinde kalkışmanın başarısızlığa uğramasının 4. Yılı münasebeti ile böylesine önemli bir buluşmaya ev sahipliği yapmaktan büyük bir onur duyduğumu belirtmek isterim.  

Aziz şehitlerimizin göstermiş oldukları iradenin bir minnet işareti olarak Başkonsolosumuz bahçemizde diktiğimiz cam ağacı, 15 Temmuz şehitlerini unutmayacağımızın bir simgesi olacaktır’ diye konuştu.

Necdet KARAŞAHİN/ FRANKFURT