EĞİTİM
Giriş Tarihi : 10-09-2020 20:03   Güncelleme : 10-09-2020 20:03

Hedef Birlikte Mücadele

MERKEZİ Almanya’nın Giessen Kenti’nde bulunan Türk Alman Sağlık Vakfı( TASV) , Avrupa Birliği Fonu ve Hessen Uyum ve Sosyal Bakanlığı'nın katkılarıyla başlattığı “Şehrimizin ortasında camimiz' projesi kapsamında organize ettiği etkinliklerine bir yenisini daha ekledi.

Hedef Birlikte Mücadele

Türk Alman Sağlık Vakfı görevlileri Sabine Gerbich ve Nesibe Akgün‘ün Wetzlar Ditib Camii Gençlik Kolları Yöneticisi Rabia Özkan ile beraber organize ettiği Wetzlar DİTİB Camii’nde yapılan etkinlikte ırkçılık, aşırılık (radikalleşme), kimlik arayışı gibi konulara değinilerek etkinliğe katılan gençler bu konular hakkında bilinçlendirildi.

Amaç şiddeti önlemek

  Violence Prevention Network ( VPN) (Şiddeti Önleme Ağı Derneği) Derneği’nden Dr.Navid Wali derneğin çalışmaları hakkında bilgiler verdikten sonra,” Biz bu çatı altında şiddete karlı duyarlılığı artırmak, bilgilendirmek ve sivill toplum olarak şiddet okçularına reaksiyon vererek toplumda birlikte dostça yaşam istiyoruz. “ dedi. Sokaktaki vatandaştan bu konuda çalışan profesyonellere kadar herkesle birlikte olarak bu konuda çalışmalar yaptıklarını dile getiren TASV Görevlisi Nesibe Akgün,çalışmalarda Türk ailelerin ilgileri yanında maddi ve manevi desteklerine de övgüler yağdırdı. Akgün , “Okullarda görülen zorbalık ve şiddet olayları eğitim öğretim etkinliklerini, bireyin ruh sağlığını ve gelişimini olumsuz yönde etkilemesi nedeni ile önemli bir konudur” dedi. Etkinlik sonunda cami derneği kadınlar kolunun Türk Alman Sağlık Vakfı ile birlikte hazırladığı yiyecek ve içecekler ikram edildi. Yemek esnasında ayrıca karşılıklı sohbetler yapılarak kişiler birbirini daha iyi tanıma fırsatı buldular.

İsa DEVEÇEKEN/ WETZLAR