EKONOMİ
Giriş Tarihi : 29-09-2020 00:50   Güncelleme : 29-09-2020 00:57

TÜRK İŞADAMLARINDAN GURURLANDIRAN BAŞARI

‘Niderbayern’de Genç Türk İşadamlarından büyük yatırım’

TÜRK İŞADAMLARINDAN GURURLANDIRAN BAŞARI

 

        

Tüm Dünya’yı sarsan Covid 19 sürecinde Almanya’da ihtiyaç duyulan maske ihtiyacını karşılamak üzere düzenlenen ihaleyi 3 alan Genç Türk girişimci üretimi yapacakları fabrikanın açılışı gerçekleştirdiler.

Covid 19 pandemi sürecinde yaşanan maske ihtiyacını karşılamak için yurt dışından Almanya’ya maske ithal ederek ilk adımı atan Bayern’de yaşayan üç Türk girişimci iş adamı Alman Sağlık Bakanlığı tarafından açılan ihaleye katılan 300 firmayı geride bıraktılar.

Landshut Essenbach Altheimde SWS-Medicare isimli maske üretim fabrikasında Alman Sağlık Bakanlığa her ay 14 milyon maske teslim edecek olan genç işadamları aynı zamanda tüm Dünya’ya Alman sertifikalı kaliteli maske satışını da yapacaklar.

Altheim’de yapılan gerçekleştirilen resmi açılış törenine, Türkiye Cumhuriyeti Münih Başkonsolosu Mehmet Günay, T.C. Münih Başkonsolosluğu Ticaret Ataşesi Ertem Çoban, MÜSİAD Münih Başkanı Nebi Alp ve MÜSİAD Münih Yönetim Kurulu Üyeleri, Essenbach İkinci Belediye Başkanı Claus Schorn, Landshut Bölge Konseyi Yönetim Kurulu Üyesi Marco Altinger, Landshut Belediye Meclisi Üyesi Rudolf Schnur, Reiffensbank Altdorf Ergolding Her Wittman, Her Frey Güney Bavyera İGMG Başkanı Muhammed Tayyip Sayan, iş ve siyaset dünyasından konuğun yanı sıra çok sayıda basın mensubu katıldılar.

Açılışta söz alan konuşmacılar, ‘Üç genç girişimci Orhan Şöhmelioğlu, Sabahattin incekalan ve Volkan Akoğlun’a övgüler yağdırırken hayırlı olsun dileklerini ve temennilerini ilettiler.

Genç girişimciler, Orhan Şöhmelioğlu, Sabahattin İncekalan ve Volkan, Akoğlu da açılışa katılan Türk ve Alman misafirlere iştiraklerinden, övgü içeren ve yüreklendirici sözlerle dolu konuşmalar için teşekkür ettiler.

Haber Landshut /TURAN KAYA