KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 07-10-2020 23:25   Güncelleme : 07-10-2020 23:32

BU FABRİKA KAHKAHA ÜRETİYOR

Frankfurt kentinde yeni kurulan ‘Frankfurt Oyun Fabrikası’ tiyatro topluluğu, Megalomania Tiyatro Salonu’nda sergiledikleri doğaçlama komedi oyunu ile izleyicileri kahkahaya boğdular.

BU FABRİKA KAHKAHA ÜRETİYOR

 

Hessen Eyaleti CDU Uyumdan Sorumlu Milletvekili İsmail Tipi, SPD Milletvekili Turgut Yüksel de çok sayıda sanatseverin izledikleri oyunun davetlileri arasında yer aldılar.

Genç oyuncuları ayrı ayrı tebrik ederek bundan sonraki oyunlarını da izlemeye geleceklerini belirten Hessen Eyaleti CDU Uyumdan Sorumlu Milletvekili İsmail Tipi konuşmasında, ‘Oyuncuların performanslarından çok etkilendim. Genç oyuncularımızın yetenekleri performanslarına da yansımış durumda. Bu kadar kısa sürede böylesine bir başarıya imza atmış olmaları seyircinin verdiği reaksiyondan da anlaşılıyor’ dedi.

Eyalet Milletvekili Tipi, ‘Uyumdan Sorumlu Milletvekili olarak oyunun Almanca olması da oldukça iyi düşünülmüş bir ayrıntı. Bu oyuna ya da sergileyeceğiniz Almanca oyunlara dair görüntüleri kayıt altına alarak bize ulaştırabilirsiniz. Böylelikle Bakanlığımız tarafından her yıl yaptığımız değerlendirmeler sonucunda verdiğimiz ödüller ve desteklerden yararlanma imkânınız olacaktır’ diye konuştu.

"Korona" mesafesi uygulaması nedeniyle sınırlı sayıda izleyici almak mecburiyetinde kaldıklarını dile getiren Oyun Fabrikası menajeri Emine Keskin, ‘Bir gün olur bu virüsten kurtulursak oyunumuzu daha büyük salonlarda, daha çok izleyici ile buluşturmayı hedefliyoruz’ dedi.

Kırmızı ve Mavi Grubun sergilediği oyun sanatseverler tarafından dakikalarca alkış aldı. Genç bir ekip olan Frankfurt Oyun Fabrikası Tiyatrosu oyuncuları, doğaçlama komedi oyun güçleri, müzik, dans yeteneklerini esprileriyle süsleyerek tiyatronun zekâ ve yetenek işi olduğunu göstermiş oldular.

Oyun Fabrikası Tiyatrosu oyuncuları, Frankfurt seyircisini oyunun her saniyesine büyük bir beceri dahil ederken, iki perdeden oluşan 1,5 saatlik oyun boyunca seyircileri kahkahaya boğarak, salonu dolduranlara yetenekleri ile tiyatro üstü bir lezzet sundular.

‘Damla Avcı, Buket Savaş, Egemen Demir, Abdullah Tekdaş, Serap Ayduman, Demet Özmert, Derya Sagunç ve Selçuk Karkaloğlu’nun sahne aldıkları, yönetmenliğini Metin Can Ayduran üstlendiği oyunun menajerliğini Emine Kesin yapıyor.  

 

Necdet-Hamdiye KAŞAHİN FRANKFURT