KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 08-10-2020 00:04   Güncelleme : 08-10-2020 00:16

KÖLN'DEN TÜM DÜNYAYA NOSTALJİ RÜZGÂRI ESTİRİYOR

Almanya’da Türk kültürünü tanıtmak ve yaşatmak adına faaliyet gösteren Gala Music, bunu geniş Türk Müziği ve kitap arşivi ile yapıyor.

KÖLN'DEN TÜM DÜNYAYA NOSTALJİ RÜZGÂRI ESTİRİYOR

 

Gala Music’in sahibi Hasan Emektar,  ‘21 yıldır Almanya'da kültür, sanat ve nostaljiyi yaşatıyoruz dedi.

BURASI ADETA KÜÇÜK BİR MÜZE

Emektar, ‘Günümüzdeki en yeni kitap ve müzik CD satışlarının yanı sıra 70'ler 80'ler den kalan kitaplar, CD’ler, plaklar ve Yeşilçam filmlerini bile bulabileceğiniz bir yer kurmayı hayal etmiştim. Unutulmaya yüz tutmuş değerlerimizi bugüne kadar koruyarak getirmeyi başardık. Adeta küçük bir müzeyi andıran Gala Music, meraklıları için Köln'den tüm dünyaya kargo hizmeti veriyoruz. Hatta Türkiye'de bile bulunmayan CD'leri Türkiye'ye kargo hizmeti ile ulaştırıyoruz’ dedi. .

Hasan Emektar, ‘Almanya’ya ilk geldiğim zaman en popüler işin gıda alanında olduğunu gördüm ama bulunduğum cadde de bu işi yapan birkaç yerin dışında alternatifin çokluğu burayı sıradanlaştırdı diyebilirim. Burası eski-yeni çok geniş bir music arşiviyle birlikte şehirde yegâne Türkçe kitap bulabileceğiniz de bir yer. Genellikle talebe göre belirlenen arşivin genişliği ve güncelliği ise hiç fena değil’ diye konuştu.