EĞİTİM
Giriş Tarihi : 11-10-2020 18:49   Güncelleme : 11-10-2020 18:52

EĞİTİME BİR OMUZ DA SEN VER

Sevgili arkadaşlar, memleketimizin insanları gittikçe fakirleşmekte, deyim yerindeyse kaderlerine terk edilmiş durumda. Zaten çok kötü olan ekonomi pandemi sürecinin etkisi ile daha da kötü oldu.

EĞİTİME BİR OMUZ DA SEN VER

 

 

Pandemi sürecinden en çok etkilenen çocuklardır demek yanlış olmasa gerek. Eğitimleri sekteye uğradı, deyim yerindeyse askıda kaldı. EBA fiyaskosuyla eğitim ve öğretimlerini devam ettirebilmeleri de pek mümkün görünmüyor. Çocukların çoğunun tableti, bilgisayarı yok. Has bel kader bir bilgisayara, bir tablete sahip olan kırsal kesimdeki çocuklar bu sefer de doğru dürüst internet olmadığı için dağ bayır interneti yakalamaya çalışıyorlar.

Türkiye’deki çocuklar için bir şeyler yapmamız gerekiyor. Ben 6 yıldır Suntat Eğitim Köprüsü’ne üyeyim ve bir öğrenciye burs veriyorum. Benim gibi birçok arkadaş bir veya iki hatta üç öğrenciye ayda ortalama 150 € gönderiyor. Bunu da yılsonunda vergiden düşme gibi bir yasal olanak var. Yani bizi çok yormayan bir meblağ Türkiye’de bir öğrencinin rahat okumasını sağlıyor.

Öğrenciye Suntat Eğitim Köprüsü vasıtasıyla ulaşabildiğiniz gibi kendinizde burs vereceğiniz öğrenciyi belirleyebiliyorsunuz. Yalnız öğrenciyi maddi durumu zayıf olan ve gerçekten okumak isteyen çocuklardan ya da gençlerden seçmek gerekli. Bu gençler, sizin için belki önemi olmayan bu miktar ile sunduğunuz olanak için öyle minnet dolu, öyle müteşekkirler ki anlatamam. Onların gönderdiği teşekkür videolarını sizlere izletmek isterim, çok duygulanıyor, etkileniyor insan.

Sizlere güzel bir akşam diliyor ve eğitime omuz vermeye davet ediyorum. Burs vermeden de yıllık 50 € veya 100 € ile derneğe üye olarak da destek olabilirsiniz.

http://www.bildungsbrueke.org/

0621 833 88 61

Selamlar, sevgiyle kalın.

Feryal Nayir