GÜNCEL
Giriş Tarihi : 25-10-2020 14:12   Güncelleme : 25-10-2020 14:43

NİLDA VE MUSTAFA’NIN EN MUTLU GÜNLERİ

Almanya’nın Hanau kentinde doğup büyüyen İzmirli Hülya-Okan Kalyoncu ailesinin kızı Nilda Kalyoncu ile Aksaraylı Ercan- Figen Altungöller ailesinin oğulları Mustafa Altungöller Hanau Taylan Düğün Salonu’nda yapılan düğünle dünya evine girdiler.

NİLDA VE MUSTAFA’NIN EN MUTLU GÜNLERİ

 

Üniversiteyi İç Mimar olarak bitiren Nilda Kalyoncu, ‘Master çalışmalarına evlendikten sonra da devam etmek istediğini belirterek, eğitimin hiç bir zaman sonu gelmez dedi. İş adamı Mustafa Altungöller de ,’Kadınlar yaşamın her alanında hak ettikleri yeri mutlaka almalılar. Ben de eşimin master çalışmalarını yürekten destekliyorum’ diye konuştu.

Aralık ayında Hanau Schloss Philippsruhe de nikâhları kıyılan çiftin yazın yapılması gereken düğünleri "Corona" yüzünden ertelendi. Bu sebeple her iki ailenin Türkiye´den gelecek olan aile yakınları da düğüne katılamadılar. Genç çift anavatandan kendilerini telefonla arayan yakınlarını teşekkür ederlerken, ‘Onlarsız bu mutlu günümüzde burukluk yaşadık ama Almanya’da yaşayan akrabalarımız ve dostlarımız bizleri yalnız bırakmadılar. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyoruz’ diye konuştular.

Nilda’nın dayısı Gazeteci Necdet Karaşahin ile eşi Hamdiye Karaşahin de yeğenlerinin düğünlerinde olmanın mutluluğu yaşadılar.

Gelinin ailesi Okan-Hülya Kalyoncu çifti, ‘Türkiye´den davet ettiğimiz aile büyüklerimizin kızımızın düğününe katılamamalarından dolayı büyük üzüntü duyduk. Bir taraftan da büyük bir sevinç duyduk, çünkü ilk kez bir evladımızın mürüvvetini görmenin mutluluğunu yaşadık’ diyerek duygulu anlar yaşadılar.

 "Corona" yüzünde 1000 kişilik kapasiteye sahip Taylan Düğün Salonu’na 250 gibi kısıtlı sayıda davetli alındı. Düğüne ayrı bir renk katan birbirinden değerli 4 üyeden oluşan Türkiyem Orkestrası çaldıkları ve seslendirdikleri şarkılarla uzun süre alkış aldılar. 

Necdet Karaşahin / Hanau