DÜNYA
Giriş Tarihi : 25-10-2020 14:44   Güncelleme : 25-10-2020 15:03

GAZİANTEPLİLER’DEN BAŞKONSOLOS ERDEM TUNÇER’E HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

Frankfurt Gaziantepliler Derneği Başkanı Ökkeş Toy ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Türkiye Cumhuriyeti Frankfurt Başkonsolosluğu görevine atanan Erdem Tunçer´i makamında ziyaret ettiler.

GAZİANTEPLİLER’DEN BAŞKONSOLOS ERDEM TUNÇER’E HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

 

Frankfurt Gaziantepliler Derneği Başkanı Ökkeş Toy, ‘Gaziantepliler olarak Frankfurt başta olmak üzere Almanya’da yapmış oldukları faaliyetler hakkında çeşitli bilgiler vererek, Gaziantepli olmanın bağlayıcı bir kriter olmadığını, asıl önemli olanın birlik ve beraberlik ruhu içerisinde faaliyetleri bir çatı altında toplamak olduğunu’ söyledi.

Ökkeş Toy, ‘Dernek olarak kuruluşumuzdan bu yana birçok etkinliğe imza attık. Düzenlediğimiz dayanışma gecelerin elde ettiğimiz gelirler ile gerek Almanya’da gerekse Türkiye’de dezavantajlı gruplara için yaptığımız destek çalışmaları ile gönüllere dokunduk. Kültürel ve sosyal dayanışma ruhunu canlı tutmak adına da Frankfurt’ta tramvayda geleneksel olarak düzenlediğimiz çiğ köfte partisi ile gerek Alman gerekse Türk basının dikkatini çektik’ dedi.

Başkonsolos Erdem Tunçer’e görevinde başarılar dileyen Ökkeş Toy, Gaziantepliler Derneği olarak düzenleyecekleri etkinlerde desteklerini beklediklerini dile getirdi.

Görev süresi dolan Burak Karartı’nın geçtiğimiz günlerde Ankara’ya dönmesinin ardından 15 Eylül’de göreve başlayan Başkonsolos Erdem Tunçer, ‘Dışişleri Bakanlığı’nın dış teşkilatının 350 bin kişi ile vatandaş kaydı en yüksek sayısı olan Frankfurt Başkonsolosluğu’nun 1947 yılından beri faaliyet gösterdiğini ve Almanya’daki ilk konsolosluklarımız arasında yer almaktadır’ dedi.

‘Türkiye Cumhuriyeti´nin 25. Başkonsolosu olarak bu büyük ve onurlu görevi en iyi şekilde yerine getirmek temel hedefim olacaktır’ diyen Tunçer, ‘Vatandaşlarımız için konsolosluğumuzun kapısı her zaman açıktır. Konsolosluğumuza gelen bir vatandaşımızı işi yapılmadan bırakmayız. Corona yüzünden aksaklıklar olmakta konsolosluğumuza işlem için insanları kısıtlı olarak aldığımızdan dolayı randevular da uzun bir zamana atılıyor, bunun da önüne geçeceğiz’ diye konuştu. 

 

Necdet Karaşahin / Frankfurt