EĞİTİM
Giriş Tarihi : 12-11-2020 11:22   Güncelleme : 12-11-2020 13:49

KORONA SÜRECİNDE YAŞANANLAR

Türkçeyi ve Türk Kültürünü yaşatmak amacıyla projeler gerçekleştiren Frankfurt Eğitim Ataşeliğinin bu ay ki başlığı ‘Korona Sürecinde Yaşanılanlar’ oldu.

KORONA SÜRECİNDE YAŞANANLAR

 

Frankfurt Eğitim Ataşesi Dr. Bora Başaran, ‘Bizler çocuklarımızın kendi dillerini, kimliklerini, tarihlerini bilen, hem kendi kültürlerini hem de doğup büyüdükleri ve bir parçası oldukları bu toplumun bir parçası olarak kültürünü sindirmiş bireyler olmaları için gayret gösteriyoruz’ dedi.

SON BAŞVURU KABULU 20 KASIM

Başaran, ‘Tüm Dünyayı derinden sarsan pandemi süreci hepimizin yaşamında büyük değişimlere neden oldu. Biz de ‘Korona Döneminde Yaşananlar’ konusunu ele alarak bu başlık kapsamında çeşitlik etkinlik ve yarışmalar planladık. 20 Kasım’a kadar başvuru yapabilecek öğrencilerimiz bu konuda bölgelerinde ataşeliğe bağlı Türkçe öğretmenlerinden gerekli desteği alarak, hazırladıkları videolar ile başvurularını yapabilirler’ diye konuştu.

EN İYİ YATIRIM İNSANA YAPILAN YATIRIMDIR

Planladıkları yarışmalarda dereceye girecek öğrencilere hediye etmek üzere tasarladıkları bilişsel cihazlar için Frankfurt ve çevresinde hizmet veren DEKU Temizlik Şirketi’nin kurucusu ve sahibi Deniz Kurt’un gönüllü olarak bir hediye paketi hazırladıklarını dile getiren Frankfurt Eğitim Ataşesi Dr. Bora Başaran, ‘İş İnsanı Sayın Deniz Kurt’un anlamlı desteği bizi ziyadesiyle mutlu etti. Çocuklar bizim geleceğimizdir, eğitim önceliğimizdir diyerek’ Deniz Kurt’a teşekkürlerini sundu.

En iyi yatırımın insana yapılan yatırım olduğunu, dolayısıyla eğitime yapılan her türlü desteğin ve yatırımın tüm toplumu kucaklayan hizmet bütünü olarak geri döneceğini vurgulayan DEKU Temizlik şirketi sahibi Deniz Kurt, ‘Eğitim Ataşemiz Sayın Dr. Bora Başaran ve ekibine teşekkür ediyorum. Böylesine anlamlı bir projede yarım elma gönül alma tadında bizimde katkımız bulunsun istedik’ dedi.