EKONOMİ
Giriş Tarihi : 15-11-2020 23:33   Güncelleme : 16-11-2020 00:12

FRANKFURT’A VİLLA MÖBEL İMZASI

Frankfurt şehir merkezine yakın olan Dornbusch semtinde açılan Villa Möbel mağazası sadece bir törenle açılışını gerçekleştirdi.

FRANKFURT’A VİLLA MÖBEL İMZASI

 

Corona tedbirleri nedeniyle gösterişli bir açılış yapmayı tercih etmeyen yetkililer, müşterilerin de katıldıkları mütevazı bir törenle kurdele keserek açılışı yaptılar.

Frankfurt’ta uzun yıllardır kapsamlı bir mobilya mağazasının eksikliğini duyan mobilya sektörünün önemli temsilcileri, yaptıkları titiz çalışmanın ardından Dornbusch semtinin işlek yeri olan Marbach caddesi üzerinde Villa Möbel Mağazasını kurdular.

Mağazanın, Almanya Merkez Bankası ile alış veriş yerlerine yakın olmasına dikkat çeken işletmeciler, toplam 800 m²’lik alan içinde yer alan mağazada müşterilerin beğenisine sunulan ürünlerin yüzde 90’nın Türkiye´nin çeşitli kentlerinden geldiğinin altını çizdiler.

Villa Möbel İşletme Müdürü Erkan Eser, ‘Uzun yıllardan beri Almanya’da yaşayan vatandaşlarımız Türk mobilyalarına çok yakın ilgi gösteriyor. Bizim ürünlerimiz Türkiye’mizin çeşitli kentlerinde itina ile üretilen yüzde yüz yerli mobilyalar. Bizzat kendimiz de gidip ürünleri yerinde inceleyip ürün yelpazemizi seçip alarak oluşturuyoruz. 

Oturma, yatak odası, baza, halı çeşitleri, yemek masası, koltuk takımları, duvar aynaları kısacası bütün ürünlerin modern ve klasik çizgiye sahip olmasını istedik. Müşterilerimizin arzusu üzerine montaj imkânımız da var.’ dedi.

ÜRÜN KALİTEMİZ TÜRKİYE’DEN

Erkan Eser, ‘Geniş bir müşteri yelpazemiz var. Müşterilerimiz arasında yer alan Almanlar mağazamıza gelip ürünleri gördüklerinde bunların hangi ülkeden geldiklerini soruyorlar.  Ürünlerin Türkiye’den geldiğini söylediğimiz zaman yaşadıkları şaşkınlığın ardından, ürünlerin çok değişik klasik mobilyalar olduğunu, bu durumdan da çok memnun kaldıklarını dile getiriyorlar. Ayrıca, mağazamız için yer seçimimizin çok isabetli olduğunu da belirten müşteriler, Dornbusch semtinde mobilya satan hiç bir yer olmadığını söylüyorlar’ diye konuştu.

Villa Möbel Finans Müdürü Engin Ateş, ‘7 yıl gibi süredir mobilya sektöründe iyi işlere imzamızı attık. İstanbul’da yer alan mobilya atölyemizde kendi üretimimiz olan mobilyalar ile Türkiye’mizin çeşitli yerlerinde yapılan mobilyaları ithal ediyoruz.

Bu sektöre adım attığımızda 8 kişilik bir ekiple yola çıktık. Kaliteli ürün ilkesi ile bir aile olarak çalışıyoruz. Açılışımızı "Corona" yüzünden kalabalık kitle ile yapmak isterdik ama alınan tedbir kararları ile yasaklara uymak bizler ve müşterilerimiz için en güvenli, en doğru karardı. Biz de mütevazı bir açılış yaptık.

Açılış ile birlikte gerçekleştirdiğimiz tenzilatlı satışlarımızda 1000 bin Euro’ya ürün alan müşterimize oturma odası halısı hediye ediyoruz. Her ay kampanyalarımız devam edecek, üstüne üstlük yenilikler daha da artarak devam edecek. 60320 Frankfurt-Am Dornbusch 31 yer alan mağazamıza tüm dostlarımızı bekliyoruz’ dedi.

 

Necdet KARAŞAHİN-FRANKFURT