EĞİTİM
Giriş Tarihi : 20-01-2021 12:25   Güncelleme : 20-01-2021 12:25

Kocagöl Group'tan eğitime anlamlı destek

Rheim Main bölgesinin önemli inşaat şirketlerinden "Kocagöl Group", Groß-Gerau Kaymakamlığı'na eğitimde ve uluslararası etkinlikte kullanılmak üzere nakdi bağışta bulundu.

Kocagöl  Group'tan eğitime anlamlı destek
 
GROß-GERAU - Korana virüs salgını yaşandığı zor bir dönemde sosyal dayanışmanın önemini dikkate alan Rheim Main bölgesinin önemli inşaat şirketlerinden "Kocagöl  Group",  Gross -Gerau Kaymakamlığı'na eğitimde ve uluslararası etkinlikte kullanılmak üzere maddi bağışta bulundu.  "Kocagöl  Group" Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kocagöl'ü makamında kabul eden Groß-Gerau Kaymakamı Thomas Will, Kocagöl'e bağışından dolayı teşekkür etti. Salgından dolayı zor zamanların yaşadığına değinen Kaymakam Will, zor günleri karşılıklı dayanışma ile aşılacağını belirterek, "Kocagöl Group'u bu anlamlı bağışı bizlere moral oldu" diyerek  teşekkür etti. Groß-Gerau Kaymakamı Thomos Wil Mehmet Kocagöl'e Groß-Gerau 2020 kitabını takdim ederken,  Mehmet Kocagöl'de günün anlamına binaen Kaymakam Will'e Türk lokumu hediye etti. 
Salgın nedeniyle  zor günler yaşandığını belirten  Kocagöl  Group Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kocagöl, “Kriz dönemlerinde sorumluluk sahibi kişilerin yapması gerekenler var.”Babasının yarım asır önce Groß-Gerau bölgesine geldiğini kendisinin de şirketlerini bu bölgede kurarak iş hayatına atıldığını belirterek, "Burada kendimi kendi evimde gibi hissediyorum. Bağışımı kazandığım bölgede yapmayı vazife olarak gördüm. İş insanı olarak kazanmamız hedefimizdir. Fakat dayanışma için bağışta bulunmak ta insani vazifemizdir. Salgın nedeniyle uzaktan eğitim yapılıyor. Bölgemizdeki bazı okullarda yardıma ihtiyacı olan öğrencilerin bilgisayarı veya tabletleri olmadığını biliyoruz. Dolayısıyla uzaktan eğitimden mahrum kalıyorlar. Bağışımızın bir kısmını okulların  ihtiyacını karşılayan derneklere aktarılmasını istedik ki bu dernekler evlerinde bilgisayarı olmayan öğrencilere teknik destek verebilsinler. Diğer bir kısmını da uluslararası yapılacak bir etkinlikte kullanılacak. Bağışlarımız farklı bir şekilde devam edecektir"  açıklamasında bulundu.