KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 01-04-2021 00:50   Güncelleme : 01-04-2021 01:04

MEHMET GÜRPINAR ANKARA GAZİANTEPLİLER DERNEĞİ BAŞKANLIĞINA SEÇİLDİ

1989 yılından beri Ankara’da faaliyet gösteren Ankara Gaziantepliler Derneği binasında düzenlenen genel kurulda TBMM Bürokratı Gaziantepli Mehmet Gürpınar seçildi.

MEHMET GÜRPINAR ANKARA GAZİANTEPLİLER DERNEĞİ BAŞKANLIĞINA SEÇİLDİ

 

 

Ankara Gaziantepliler Derneği olağan genel kurulunda, TBMM Bürokratı Gaziantepli Mehmet Gürpınar oy birliği ile başkan seçildi. Bürokrat, İş İnsanı, eğitimciler ve sanatçılardan oluşan yönetim kurulu ile görevi devralan Mehmet Gürpınar, ’32 yıldır Ankara’da başta hemşeri dayanışması olmak üzere, eğitim başkente okumaya gelen maddi durumu yetersiz gençlerimizin eğitim yaşamlarına katkı sunmak için burslarla ilgili çalışmalarımıza devam edeceğiz. Geleneksel olarak her yıl yapılan etkinlik ve kutlamalara devam edeceğiz. Geziler düzenleyerek kentimiz ve bölgemizi tanıtacağız. Diğer Sivil Toplum örgütleri ile ortak projeler gerçekleştireceğiz” dedi.

Ankara Gaziantepliler Derneği binasında yapılan ve yoğun bir katılımın gerçekleştiği genel kurula, Gaziantep’in önde gelen sanayici, iş adamı ve bürokratlar katıldı. Ankara Gaziantepliler Derneği genel kurulunda oy birliğiyle yeni başkan olarak göreve seçilen Mehmet Gürpınar görevi devir alarak hedefleri hakkında bilgi verdi.

Başkan, TBMM Bürokratı Gaziantepli Mehmet Gürpınar

GAZİANTEP’İN SESİ OLACAĞIZ

Ankara’da yaşayan Gaziantepli sanayici, iş adamları ve bürokratların da katılımları ile gerçekleşen genel kurula ilgi yoğun oldu. Ankara Gaziantepliler Derneği Başkanı Mehmet Gürpınar, amaçlarının Ankara’daki tüm Gazianteplileri aynı çatı altında toplayarak, dayanışmayı sağlamak, Gaziantep’i temsil eden bir sivil toplum örgütü olarak kentimizin kültürel, ekonomik ve sosyal anlamda tanıtmak için çalışacağız. Gazi Şehrimizi her yerde gururla temsil etmek için 21 Şubat 1989’dan beri başarı ile yürüttüğümüz Ankara Gaziantepliler Derneği’nin yeni dönemde bayrağını taşıyacak olmanın büyük gururunu yaşıyoruz’ dedi.

Ankara Gaziantepliler Derneği Mehmet Gürpınar yaptığı teşekkür konuşmasında yeni dönemde koydukları hedefler hakkında bilgi vererek, “Ankara’da yaşayan Gazianteplilerle dernek olarak kurdukları temasları artıracaklarını, üyelerin düşünce, önerilerini sürekli alabilmek ve onlarla haberleşebilmek için iletişim kanallarını açık tutacaklarını, sosyal medyada daha fazla yer alarak görüş ve önerileri hayata geçireceklerini’ dile getirdi.

Ankara Gaziantepliler Derneği Başkanlığına Mehmet Gürpınar’ın seçildiği yeni yönetimde aşağıdaki isimlerle birlikte görev alacağı bildirildi. Ankara Gaziantepliler Derneği Yönetim Asil Kurulu Üyeleri şöyle sıralandı:

Yönetim Kurulu; Başkanı Mehmet Gürpınar  (Bürokrat / TBMM), Başkan Yardımcısı Mehmet İspir (Emk. Bürok. / Emniyet), Başkan Yardımcısı Adnan Tatar (İş Adamı), Genel Sekreter Aycan Güçlü  (İş Kadını / Gay.Men. Dan.), Sayman Ekrem Karacan  (Öğretmen /Tercüman)

Üyeler; Dr. Peyman Altan (Doktor), Mehmet Yılmaz (Bürokrat/ Enerji Bak), Cumhur Böler (Opera Sanatçısı), Av. Mustafa Kaya (Avukat)

Denetim Kurulu Üyeliklerine; Bülent Samlı (İş Adamı), Mehmet Çapan (Müfettiş/ İçişleri Bak.), Şahin Kılıç (İş Adamı), Onur Kurulu, Muharrem Dalkılıç, Doç. Dr. Süleyman Hengirmen, Dr. Mehmet Apikoğlu’ndan oluştu.