DİĞER
Giriş Tarihi : 05-04-2021 23:19   Güncelleme : 05-04-2021 23:19

BU PASTALAR PARMAK ISIRTIYOR

Frankfurt yakınlarında bulunan Egelsbach Kasabasında pastane işletmeciliği yapan Altınoks kardeşler yaptıkları motifli pastalara olan yoğun ilgi nedeniyle siparişlere yetişemiyorlar.

BU PASTALAR PARMAK ISIRTIYOR

 

Dilara ve Suna Altınok kardeşler, “Hessen Eyaleti civarlarından bile sipariş alıyoruz. Pasta deyince bölgemizde akla ilk gelen biziz. Abla, kardeş aldığımız siparişleri yetiştirmek için çok çalışıyoruz. Bize ve kalitemize duyulan güven tesadüf değil, biz de müşterilerimizin taleplerini istedikleri gün ve saatte yetiştirmeye çalışıyoruz’ dedi.

YKM Altinok´s Pasta Dünyası işletmecisi Dilara Altınoks, ‘Corona yüzünden düğünler kalabalık salonlarda yapılmadığından bu durum bizleri de zor duruma soktu. Daha küçük gruplar halinde çokça sipariş gelmeye başladı, haliyle bu da bizim yoğunluğumuzu epey artırdı.

Siparişlerin en sevimli bölümünü oluşturan yaş günü pastalarının minik sahipleri çocuklar, kataloglarımızdan beğendikleri futbol takımları ile hayranı oldukları kahramanların görsellerini pastalarının üzerinde görmek istiyorlar. Biz de bu ürünleri pastaların üzerine yapıp onların mutluluklarına ortak oluyoruz’ diye konuştu.

Dilara Altınoks, ‘Ablam Suna ile çok güzel çalışmaktayız. Bu meslek babamızın bize bıraktığı büyük bir miras onunla gurur duruyoruz. Genç yaşta bize emek vererek çok güzel adımlar attırdı, biz de onun yolunda yürüyoruz.

Babamı Frankfurt’ta herkes Gaziantepli fırıncı Mevlüt olarak onu tanırlardı. Ruhu şad olsun, babamız sevimli, çalışkan olduğu kadar işini de büyük bir azimle yapardı. Bize de bunu öğretti. Kendi işini kendin yapacaksın, çalışanına kalırsan o iş yürümez. İşinizin her zaman başında olmaya çalışın çocuklar, derdi hep.

Babamızın bayrağını taşıyarak her zaman onun yolunda gideceğiz. Üç kızım var, onların geleceği benim için çok önemli. Üçü de özel okula gidiyorlar.  Başarılı olmaları biz Altınok ailesi olarak çok önemli’ dedi.    

Necdet Karaşahin / Egelsbach