SAĞLIK
Giriş Tarihi : 26-04-2021 23:54   Güncelleme : 26-04-2021 23:56

TÜRKÇE KONUŞAN İLK TEST CENTER

Hanau şehir merkezinde yeni açılan Türkçe konuşan Test Center, Türk ve yabancı vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor.

TÜRKÇE KONUŞAN İLK TEST CENTER

 

Hanau kentinde uzun yıllardan beri yaşayan iş adamı Cenk Dögel, ‘Hanau’da yaşayan insanlar şu anda Coronaya karşı korunmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Bizlerde ihtiyaca bağlı olarak bir Test Center açmayı düşündük. Hessen Sağlık Bakanlığından aldığımız brifingleri aynen yerine getirdik’ diye konuştular.

Cenk Döngel, ‘Uzun bir uğraşıdan sonra Test Center’imizi yasal prosedürlere uygun bir şekilde yaptık. Hessen Sağlık Bakanlığı tarafından onaylandı. Test Center de hijyene çok dikkat ediyoruz. Her test sonrası eldivenlerimizi, yine her gün beyaz giysilerimizi değiştiriyoruz.

‘Bürger Testi merkezimizde ücretsiz olup hastalık kartı veya hüviyetiyle gelen 6 yaştan itibaren herkesin testleri tarafımızdan yapılmaktadır’ diyen Cenk Döngel, ‘Hanau da bir eksikliğin olduğunu tespit ettik ve Test Center’i açtık’ dedi.

Dögel, ‘İnsanlardan alış veriş merkezlerinde Test Center’den yine okul çocukların okulları tarafından günlük Corona test sonuçları isteniyor. Çoğu kişi evde kendileri yaptıkları testlerin sonuçlarını çıkarmada yanlışlıklar yaptığından bize gelip test yaptırıyorlar. Test Center’imize günlük yaklaşık 120 kişi geliyor. Randevu ya da günlük başvuru ile aynı gün test yapabiliyoruz. Test sonucunu da 15 dakikada gibi kısa bir sürede bildiriyoruz. Hanau’da yaptığımız testlerde şu ana kadarda pozitif bir vakayla karşılaşmadık’ diye konuştu.   

Necdet-Hamdiye Karaşahin -Hanau