YAŞAM
Giriş Tarihi : 10-05-2021 22:25   Güncelleme : 10-05-2021 22:29

FRANKFURT MUSTAFA ABİSİNİ KAYBETTİ

Frankfurt yakınlarındaki Rosbach kasabasında uzun yıllardan beri yaşayan Mustafa Çakıcı (81) Kronik Akciğer (Koah) hastalığına yenik düştü.

FRANKFURT MUSTAFA ABİSİNİ KAYBETTİ

 

Frankfurt’un sevilen simalarından olan, hayatta tutkunu olduğu gezmeyi Dünya Turu yaparak gerçekleştiren Çakıcı Türkiye- Almanya arasında mekik dokuyordu.

Dünya turu yapan Mustafa Çakıcı, iş yeri olan Farbwerke Höchst’ta tanıştığı Alman eşi Marianne ile hayatını birleştirmiş, bu evlilikten bir de oğul sahibi olmuştu.

Eşi Marianne ve Varol ile çok sevdikleri Bodrum-Alanya-Antakya arasında mekik dokuyan Çakıcı ailesi, yaşam enerjileri ile de herkesin sevgisini topluyorlardı. Bodrum´un Güllük ilçesindeki yazlıklarında hayatın tadını çıkaran aile Alanya-Muratlı’daki yazlıklarında da keyifli zamanlar geçiriyorlardı.

Yaşlılık ve hastalıklar nedeniyle çok sevdiği eşinin yanına gidemeyen Mariana, her gün eşiyle telefon konuşması yaptığını, sağlığının iyi olduğunu ve eşinin üzülmesini istemeyen Mustafa Çakıcı’nın bu hastalığı da yenmek için çabaladığını dile getirdi.

Ciğerlerinin su toplaması, nefes darlığı onu hiç bırakmadı diyen Mariana, ‘Hastalığı ve Corana yüzünden eşimin na’şında bulunmamanın üzüntüsünü hala yaşıyorum. Mustafa hayatı dört dörtlük yaşadı. Yaşı ilerlemesine rağmen arabasıyla yeğenlerini ve arkadaşlarını ziyaret etmeyi çok severdi.

Onunla olan kişiler onun esprili, eğlenceli hayatı seven bir kişiliğe sahip olduğunu bilirler. Sevenleri Almanya’dan Türkiye’den taziyede bulundular.

Mekanı cennet olsun. Beni de yalnız bıraktı, na’şına dahi gidemedim. Bundan dolayı çok üzgünüm, iyi insandı onu sevmeyen de yoktu’ dedi.

Necdet KARAŞAHİN / fRANKFURT