DİĞER
Giriş Tarihi : 26-07-2021 22:38   Güncelleme : 26-07-2021 22:38

Giessen Belediye Başkanı Müslüman Mezarlığını ziyaret etti.   

                                                                                             ALMANYA’DA Üniversite Kenti Giessen’in Belediye Başkanı Peter Neidel kentteki Müslümanların Kurban Bayramı öncesi yaptıkları Kabir ziyaretine katıldı.

Giessen Belediye Başkanı Müslüman Mezarlığını ziyaret etti.   

 Gelecek seçimde Giessen Anakent Kaymakamlığı için  Hırıstiyan Demokrat Parti’den aday olan Peter Neidel Giessen Camii Din Görevlisi Hüseyin Feyzioğlu ve cami yöneticileri ile birlikte ziyaret etti. Etkinlikte Giessen Ditib Camii Yönetim Kurulu Üyesi Ayşe Doğan ile Cami Gençlik Kolları ve Sosyal Medya Görevlisi Gülcan Bayram’da hazır bulundu.

  Dualar okundu                                               

 Giessen DİTİB Camii Din Görevlisi Hüseyin Feyzioğlu Yasin-i Şerif duası başta olmak üzere mezarlıkta okunan dualar okudu. CDU’lu Giessen Anakent Belediye Başkanı Peter Neidel mezarlık ziyaretinde bulunan yakınlarını kaybetmiş Türk, Makedon, Yunan ve diğer uluslardan gelen kişilerle konuşup istek ve dileklerini alarak baş sağlığı diledi . Ditib Camii Din Görevlisi Hüseyin Feyzioğlu ile cemiyet , dernek yöneticileri ve mezarlıkta ziyaretçi olarak  bulunanlar , kentte ilk defa belediye başkanının mezarlığa gelip kendileriyle görüştüğünü belirterek memnuniyetlerini belirttiler. Cemiyet ve diğer Vatandaşlar Belediyenin bir Temsilcisi ilk defa katıldığını söylediler ve bundan memnun kaldıklarını ifade ettiler.                                   

İsa DEVEÇEKEN/ GİESSEN