DÜNYA
Giriş Tarihi : 17-08-2021 15:06   Güncelleme : 17-08-2021 15:06

YTB dönüş yolunda da yurt dışındaki vatandaşların yanında

İzin ve tatil dönemlerini ana vatanları Türkiye’de geçirip yaşadıkları ülkelere dönüş yoluna geçen vatandaşları Kapıkule Sınır Kapısı’nda YTB uğurluyor. Vatandaşlar oluşturulan dinlenme alanlarında ise ikramlardan yararlanırken oyun parkurlarında minikler doyasıya eğleniyor.

YTB dönüş yolunda da yurt dışındaki vatandaşların yanında

 

Yaz sezonunda tatillerini ana vatanları Türkiye’de geçiren büyük çoğunluğu Avrupa’da yaşayan vatandaşların dönüş yolculukları başladı. Her yıl vatandaşların kara yolu ile olan yolculuklarının güvenli ve huzurlu geçmesi için çalışmalar yürüten Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), bu tatil döneminde de faaliyetlerini sürdürüyor. İzin dönemlerinin başlarında Sırbistan Sınır kapılarından, Kapıkule Sınır Kapısı’na kadar birçok karşılama etkinliğine imza atarak vatandaşların ihtiyaçlarını karşılayan YTB, dönüş yolunda da vatandaşlara birçok hizmet sunuyor. İzinlerini memleketlerinde geçirerek bir nebze olsun hasret gideren vatandaşları dönüş yolunda geldikleri ülkelere yine YTB personeli uğurluyor.

DİNLENME VE ÇOCUK OYUN ALANLARI

Sınır kapılarında yaşanan zorluklar ve vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda YTB, bu yıl dinlenme ve oyun sahalarını içeren geniş bir alan hazırladı. Hazırlanan alanda Türkiye’nin dört bir yanından yaşadıkları ülkelere yolculuğa çıkan vatandaşların Kapıkule Sınır Kapısı’nda yaşanan yoğunluk durumlarında rahatça bekleyebilecekleri dinlenme bölümleri bulunuyor. Vatandaşların hizmetine sunulan stantlarda ise çay, kahve ve su ikramı yer alıyor. Alanda oluşturulan; sinema salonu, langırt, masa tenisi, satranç ve penaltı atışı gibi aktivitelerde de genç ve çocuk yaştaki vatandaşlar doyasıya eğleniyor. Bunların yanında ise YTB çalışmalarının bulunduğu YTB Yayınları ve minikler için hazırlanan TRT Çocuk Özel sayısı dağıtılıyor.