DÜNYA
Giriş Tarihi : 31-10-2021 00:46   Güncelleme : 31-10-2021 00:53

Frankfurt Başkonsolosluğu’nda Coşkulu 98.Yıl Kutlaması

Frankfurt Başkonsolosluğu tarafından Dietzenbach kasabasında Capitol Salonu’nda 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlaması düzenlenen resepsiyon, İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı.

Frankfurt Başkonsolosluğu’nda Coşkulu 98.Yıl Kutlaması

 

 

Frankfurt Başkonsolosu Erdem Tuncer ve eşi misafirlerin bayramlarını kutladılar. 98. Yıl Kutlamasına, SPD Eyalet Milletvekili Turgut Yüksel, CDU Milletvekili İsmail Tipi, Yeşillerden Taylan Burcu, Frankfurt Şehir Meclisi Başkanı Hilime Arslaner Gölbaşı, Sivil Toplum Örgütleri ve basın mensupları katıldılar.

Geceye renk katan genç müzisyenler, Umut Asil Piyano, Irmak Ülke Keman, Kutay Elmalı Kontrbas, Ece Nur Özer Fagot, Belit Ermiş Fagot, Sezen Karakaş Piyano, Utku Asan Piyano eşliğinde İstiklal Marşımız, 40, Senfoni Mozart, 10. Yıl Marşı, İzmir’in Kavakları, Gençlik Marşı, Memleketim, Uzun İnce Bir Yoldayım’ı çalarak bol, bol alkış aldılar.

Gecede, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Berlin Büyükelçiliğine gönderdiği özel kutlama mesajı okundu. Mesajda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, ‘Görev yapmakta olduğunuz bu dost ülkede bulunan tüm vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramını kutluyorum. Cumhuriyetimizin kurulusunun 98 ´inci yil dönümünün ülkemiz, milletimizin tüm dost ve kardeş ülkeler için hayırlar getirmesini dilerim’ ifadelerine yer verdiği mesajı konuklar tarafından alkışlandı.

‘Cumhuriyetin kurulmasında Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının rollerine değinen Frankfurt Başkonsolosu Erdem Tuncer, ‘Bugün Cumhuriyetimizin kurucuları olan Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ile vatanımızın bağımsızlığı ve bütünlüğü uğruna hayatlarını feda eden tüm şehitlerimizi, gazilerimizi en içten duygularımızla, rahmetle anıyoruz’ dedi.

Necdet-Hamdiye Karaşahin-Dietzenbach