KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 19-11-2021 22:03   Güncelleme : 19-11-2021 22:08

Alkışlar 'kadınlar hayır derse'ye

Nürnberg Objektif Kültür Merkezi Tiyatro salonunda sahneye konulan iki perdelik müzikli komedi "Kadınlar Hayır Derse" oyunu ilgiyle izlendi ve oyuncular ayakta alkışlandı.

Alkışlar 'kadınlar hayır derse'ye

 

 

Nürnberg'de faliyetlerini sürdüren Objektif Kültür Merkezi(OKM) Tiyatro salonunda sahneye konulan Aykılıç'ın yazdığı,Mehmet Özgür ile Ertuğrul Karakaya'nın yönettiği iki perdelik interaktif komedi oyunda, antik çağ canlandırılarak erkeklerin bitmez tükenmez savaşlara son vermeleri için kadınların aldığı önlem sahnelendi. Ana tanrıçayı canlandıran Tuğba Çakır insanlara, "Savaşmayın, birbirinizi sevin" mesajı verildi.Oyunda kadınların isterlerse savaşları bile durdurabilecekleri vurgulandı.

Dekor ve kostümlerini İpek Atılgan,Işık düzenini Ayşegül Kesat ve müziklerini İhsan Kılavuz ve Metin Demirel'in yaptığı 'kadınlar hayır derse' oyununda Murat Ovant,Ertuğrul Karakaya,Cihan Kente, Alper Erdem,İlayda Şahin,Kürşat Sarıkaya,Tuğba Çakır, Serkaan Bahar ve Tuğba Ülkü rol aldı. Oyundan sonra açıklama yapan OKM Başkanı Meryem Tura '' gençlerimiz tiyatroyu eğitim ve kültür veren okul olarak görmeli. Çocuklarımız ve gençlerimiz tiyatroya ilgi gösterirse,Türkçe ve Türk kültrürünü unutmamış olur''dedi.

Merve Tuna

İlhan Baba-Nürnberg