EKONOMİ
Giriş Tarihi : 26-11-2021 00:10   Güncelleme : 26-11-2021 00:20

Nürnberg'de Grand Cafe Lounge açıldı

Nürnberg'de yeni nezih bir mekan daha hizmete açıldı. Vatandaşların eş, dost ve aileleriyle birlikte güzel vakit geçirebilecekleri Grand Cafe Lounge muhteşem bir açılış töreni ile faaliyete geçti.

Nürnberg'de Grand Cafe Lounge açıldı

 

 Açılış törenine Başkonsolos Serdar Deniz, Din Hizmetleri Atasesi Fuat Gökçebay, UID Kuzey Bavyera Başkanı Yılmaz Deliduman, Cumhurbaşkanlığı Akademik Danışmanlarından Emre şentürk, DITIB Başkanı Hasan Arslan,IGMG Kuzey Bavyera Bölge Başkanı İsmail Satır, Saadet Nürnberg Bölge Teşkilat Başkanı Musa Tamer, El Ele Vakfı Genel Başkanı Cengiz Hocazade, Objektif Kültür Merkezi Başkanı Meryem Tura, Nürnberg Kültür Sanat Fabrikası Yönetmeni Yavuz İmsel, Türkuaz Restaurant Sahibi Kahraman Şahan, Almanya'nın ilk Türk Sinamasının Sahibi Bülent Terzioğlu, Türk Sivil Toplum Kuruluşların Temsilcileriyle ile birilikte özel davetli katıldı.


Açılışa katılan Başkonsolos Serdar Deniz,''Başarılara imza atan esnaflarımızın ve işverenlerimizin sayısının çoğalması önem taşımakta ve bizleri mutlu etmektedir. Türk toplumu olarak, Alman mankamları ve Alman toplumu nezninde saygınlığımızın dahada artmasının temel saç ayaklarından biride mesleklerinde başarılı insanlarımızın sayısının çoğlaması,ekonomik kalkınmışlığımızın, gelişmişliğimizin olmasıdır. Toplumumuzun daha ileriye götürülmesi,ekonomik anlamda daha fazla görünürlük kazanılmasına yönelik çalışmalarda Başkonsolosluğumuzun desteği sürekli olacaktır'' dedi.


Açılışı yapılan Grand Cafe Lounge işletme sahibi iş insanı Orhan Orhan, davetlilerle birebir ilgilendi ve Başkonsolos Serdar Deniz başta olmak üzere açılışa katılan davetlilere teşekkür etti.
Nürnberg Tafelfeldstrasse 28'de ailelere yönelik açılışı yapılan 300 metrekarelik Grand Cafe Lounge'nin sahibi Orhan Orhan'da '' Corana nedeniyle evlerde bir araya gelemeyen ailelerimizi düşünerek,Grand Cafe Loungeyi hizmete sundum. 08:00-22:00 arası açık kalacak olan Cafemize gelenler rahat ortamda sohbetlerini yuaparken, Türk çayı,Türk ve Alman kahvesiyle birlikte çok sayıda farklı alkolsüz içeceklerin ve özel hazırlanmış aparatif yiyeceklerin tadına bakabilirler'' dedi.

İlhan Baba/Nürnberg