KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 13-12-2021 22:59   Güncelleme : 13-12-2021 23:57

Aşkımızın Son Durağı, Ayakta Alkışlandı

Aşkımızın Son Durağı, 10 Aralık’ta prömiyerini Tiyatro Gallus’ta gerçekleştirdi.

Aşkımızın Son Durağı, Ayakta Alkışlandı

 

Frankfurt – Avrupa’da yaşayan tiyatro severler, geçtiğimiz aylarda kaybettiğimiz tiyatro duayeni Ferhan Şensoy’un yazdığı ve Orta oyuncular kadrosu ile oynadığı Aşkımızın Son Durağı isimli 2 perdelik komedi oyununu Tiyatro Frankfurt’un özgün yorumu ile izleme fırsatı buldular. T.C Frankfurt Başkonsolosluğu himayesinde Hessen Eyaleti Bilim ve Kültür Bakanlığı`nın katkıları ile 10/11/12 Aralık tarihlerinde Frankfurt’ta sahnelenen oyuna, pandemi şartlarına rağmen salonu dolduran izleyicilerin kahkahaları eşlik etti.

2000’li yılların başında yazılmış oyun, tiyatrodan emekli Shakespeare hayranı bir çiftin, evlerinin garajını bir tiyatro akademisine dönüştürmek için çıktıkları yolculuğu ve bu yolda başlarına gelen “21. Yüzyıl popüler kültürü” ile mücadelelerini konu alıyor. Tiyatro Frankfurt ekibi, Ferhan Şensoy’un ince mizahının kolektif bir çalışma ile yeniden yorumladığı oyunları ile, pandemi dolayısıyla 1 buçuk yıl gecikmeli de olsa izleyiciler ile buluşmanın mutluluğunu yaşıyor.

Tiyatro Frankfurt Genel Sanat Yönetmeni Kamil Kellecioğlu, “Oyunda benim oynadığım Sabri karakterinin bir repliği var: Biz bir mucizeyi deniyoruz. İşte biz de pandemi süresince bir mucizeyi denedik. Ekip olarak provalara yılmadan devam ettik ve ustamız Ferhan Şensoy’a verdiğimiz sözü tuttuk.“ dedi ve ekledi: „Türk tiyatrosunun Avrupa’da var olması birlik ve dayanışma ile mümkün. Bizi bu koşullarda bile yalnız bırakmayan başta TC Frankfurt Başkonsolosu Sayın Erdem Tunçer olmak üzere tüm izleyicilerimize tekrar teşekkür ediyorum. Sizlerde bu tiyatro aşkı olduğu sürece Aşkımızın Son Durağı her zaman tiyatro olacak!“

Oyun 2022 yılında Almanya başta olmak üzere Avrupa’da ve Türkiye’de sahnelenmeye devam edecek. Ayrıntılı bilgi için Tiyatro Frankfurt sosyal media hesaplarını ve www.tiyatrofrankfurt.com adresini takipte kalın.